ЦЕНТРИ ВАКЦИНАЦІЇ НА ХМЕЛЬНИЧЧИНІ ПЕРЕХОДЯТЬ У ЩОДЕННИЙ РЕЖИМ РОБОТИ

Статті

В Україні розпочато п’ятий етап вакцинації від COVID-19. Усі охочі старше 18 років мають можливість вільно отримати вакцину. Детальніше про пов’язані з цим зміни на Хмельниччині розповіли сьогодні, 21 липня, на брифінгу спікери.

Наразі в області  працює 4 центри масової вакцинації: в Хмельницькому, Кам’янці-Подільському, Шепетівці та Волочиську. Незабаром, за словами заступника голови ОДА Сергія Ткачука, відкриють такий і в Старокостянтинові.

«Відтепер вони працюватимуть щоденно з 9 до 15 годин. Також планується збільшити до 150 розгортання пунктів вакцинації, які охоплюватимуть віддалені населенні пункти», – наголосив посадовець.

Додав, що керівникам ОТГ надано доручення забезпечити підвіз усіх бажаючих мешканців громади до центрів масової вакцинації.

Крім того, налагоджено роботу мобільних бригад для вакцинації людей, які не можуть самостійно пересуватися, і для організованих колективів, в яких працює понад 50 осіб.

Брифінг щодо вакцинації проти COVID-19 (фото Хмельницької ОДА)

Вчора Хмельниччина отримала 46 850 доз  американської вакцини «Moderna». Термін її придатності – місяць, ревакцинація – через 28 днів. Як зазначив директор Департаменту охорони здоров’я ОДА Олександр Завроцький, її використовуватимуть в центрах вакцинації, а також для щеплення  мобільними бригадами організованих колективів.

«Щодо пунктів щеплень, то там вакцинуватимуть «AstraZeneca» і «CoronaVac». Також у залишку маємо близько 8 тисяч доз «Pfizer», очікуємо чергову поставку», – сказав Олександр Завроцький.

На сьогодні в області зроблено вже понад 134 тисяч щеплень, з них більше 86 тисяч – першою дозою, решта – другою. Тож активніше вакцинуватися від COVID-19 закликав мешканців Хмельниччини очільник ОДА Сергій Гамалій.

«Закликаю усіх проявити активну громадську позицію і вакцинуватися. Вакцина безпечна і необхідна, щоби побороти цю страшну хворобу. І тільки разом ми зможемо це зробити», – наголосив Сергій Гамалій.

Як  застеріг генеральний директор Хмельницького обласного центру контролю та профілактики хвороб Микола Габрикевич, швидкими темпами  у світі розповсюджується коронавірусний штам «Дельта». В Україні такі випадки фіксують здебільшого в південних областях.

«На Хмельниччині хворих зі штамом «Дельта», на щастя, не зареєстровано. Але лабораторія контролює ці питання, наразі 80 позитивних зразків тестів на COVID-19 відправлено на дослідження. І очікується, що невдовзі відповідні дослідження проводитимуться на місцях», – зауважив він.

В облдержадміністрації дали декілька порад щодо вакцинації:
– записатися можна до зручного пункту щеплення через реєстратуру або безпосередньо у центрі вакцинації чи за посиланням, а також за номером контакт-центру МОЗ 0 800 60 20 19;
– якщо вам відмовляють у вакцинації через нестачу вакцин, звертайтеся до Департаменту охорони здоров’я ОДА за телефоном: (0382) 79-50-32, 76-51-65;
– якщо ви працівник охорони здоров’я, освіти, соціальної сфери, військовий чи державних органів влади, зверніться до свого роботодавця, щоби він сконтактував із регіональним координатором і вас вакцинували за місцем роботи, або оберіть найближчий пункт чи центр вакцинації;
– колективи з понад 50 осіб, охочих щепитися, можуть викликати мобільну бригаду за місцем роботи за телефоном контакт-центру 0 800 60 20 19;
– якщо ви не можете самостійно пересуватися, викличте мобільну бригаду додому за телефоном контакт-центру 0 800 60 20 19 або за допомогою сімейного лікаря.

Нагадаємо, в додатку «Дія» припинено реєстрацію на антиковідну вакцинацію.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм