На Хмельниччину доставлять вакцину «Moderna», яка надійшла в Україну від уряду США

Здоров‘я

Напередодні, 18 липня, Україна отримала 2 мільйони доз вакцини «Moderna». До середи, 21 липня, вона вже має з’явитися у Хмельницькій області.

Про це  повідомив міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.

«Сьогодні Україна отримала 2 мільйони доз вакцини «Moderna». Вакцина надана урядом США через глобальну ініціативу COVAX. Вакцина з цієї поставки призначена для щеплення організованих колективів та професійних груп із попередніх етапів вакцинації. Розвезення в регіони розпочнемо вже сьогодні, до середи вакцина буде в кожній області», – йдеться у повідомленні міністра.

Україна отримала вакцину «Moderna» (фото зі сторінки ФБ Віктора Ляшка)

Урядовець закликав не зволікати та звертатися у пункти щеплення, центри вакцинації й отримати свій захист від коронавірусної хвороби.

«Візьміть з собою на щеплення батьків, бабусь, дідусів, адже це запорука того, що на свята ви зможете збиратися всією родиною, а не лише онлайн! Ще раз наголошую, найкраща вакцина та, що вже введена в організм та працює для вашого захисту. Усі вакцини, які є в Україні, ефективні і дозволені ВООЗ до екстренного використання», – зазначив Віктор Ляшко.

Нагадаємо, на Хмельниччині центри масової вакцинації  функціонують в обласному центрі, Кам’янці-Подільському, Шепетівці та Волочиську.

Як повідомляв ХМ-ІНСАЙД, у Хмельницькій області вакцинальна кампанія розпочалася з 25 лютого. Тоді доставили перших 18 300 доз вакцини від коронавірусу «Oxford/AstraZeneca» (CoviShield), яка надійшла  з Індії. З квітня в Хмельницькій області  розпочали щеплення китайською вакциною «CoronaVac» виробництва компанії Sinovac Biotech, та «Pfizer-BioNTech» (Comirnaty). Також згодом Хмельниччина отримала південнокорейську «AstraZeneca-SKBio».  З 23 червня розпочалася вакцинація організованих колективів, які мають у своєму штаті понад 50 осіб. Їх щеплюють вакциною «Pfizer-BioNTech», яку виготовляє німецька біотехнологічна компанія.

Станом на 19 липня, за інформацією Хмельницької ОДА, усього  вакциновано 129 969 мешканців регіону: першою дозою – 83 545 осіб, два щеплення уже отримали 46 424 особи.

ДОВІДКОВО: «Moderna» — це мРНК-вакцина, розроблена однойменною американською компанією. Має кодову назву mRNA-1273 та торговельну назву «Spikevax». Схвалена ВООЗ для екстреного застосування. Необхідні дві дози вакцини з інтервалом у 28 днів. Ефективність вакцини становить 94.1%. Після повного курсу щеплення нею також можна буде отримати міжнародний сертифікат про проведення вакцинації.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм