ДЕПУТАТИ ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛРАДИ УХВАЛИЛИ ЗВЕРНЕННЯ ДО ВЛАДИ КРАЇНИ ЩОДО ТАРИФІВ НА ЕНЕРГОНОСІЇ

Статті

Депутати Хмельницької обласної ради на позачерговому засіданні сесії, яке відбулося сьогодні, 15 січня, після тривалого обговорення схвалили звернення до Президента, Кабінету Міністрів та Верховної Ради України щодо підвищення тарифів на електроенергію і природний газ. За нього проголосували 48 депутатів із 51 зареєстрованого. В залі засідань були присутні і нардепи від політсили «Слуга народу» Олена Копанчук та Сергій Мандзій.

Зокрема, обласні обранці висловили стурбованість щодо чергового необґрунтованого підвищення цін на енергоносії, що вплине як на індивідуальних споживачів, так і на теплогенеруючі підприємства Хмельницької області.

«В умовах тривалого карантину й зростання безробіття, інфляції і падіння економіки перманентне підвищення вартості газу, його транспортування, одночасне припинення знижок на електроенергію для вразливих категорій населення, що, як наслідок, спричинить різке зростання тарифів на житлово-комунальні послуги, сприймається як здійснення тиску на громадян та порушення їхніх прав», – йдеться у зверненні.

На переконання депутатів обласної ради, відміна пільгових тарифів боляче вдарить по найбільш незахищених верствах населення, які й до цього були вимушені економити на споживанні електроенергії, та тих, хто перебуває у зоні ризику, у зв’язку з проживанням на територіях навколо АЕС.

Відтак, враховуючи численні звернення жителів громад Хмельниччини, депутати облради висловлюють протест і вимагають від влади країни вжити ряд заходів до скасування різкого підвищення тарифів на природний газ, послуги розподілу природного газу та повернення пільгових тарифів на електроенергію.

Аналогічні звернення до уряду та парламенту днями ухвалили депутати місцевих рад Хмельницького, Славути, Нетішина, Шепетівки, Дунаєвець, Ярмолинець та інших громад.

Нагадаємо, мешканці Хмельниччини долучилися до всеукраїнського «тарифного страйку»: у багатьох населених пунктах відбулися мітинги невдоволення підняттям цін на комунальні послуги.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм