ХЛІБОПЕКАРІ ХМЕЛЬНИЧЧИНИ ПОСКАРЖИЛИСЯ ГАМАЛІЮ НА «ЧОРНИЙ» РИНОК ХЛІБА

Статті

Зустріч «не для протоколу» відбулася сьогодні, 21 січня, у голови  Хмельницької облдержадміністрації Сергія Гамалія з керівниками хлібопекарських підприємств регіону. Ініціативу спілкування з представниками цієї галузі обласна влада проявила чи не вперше за багато років.

За інформацією ОДА, бізнесмени розповіли про специфіку своєї роботи, висловили пропозиції та думки щодо її покращення.

Озвучили й основні  проблеми: зростання вартості пшениці і продуктів її переробки, зменшення обсягів виробництва хліба та хлібобулочних виробів, зниження рівня споживання хліба населенням області, ріст тарифів на комунальні послуги, робота «чорного» ринку хліба, недобросовісна конкуренція тощо.

У свою чергу Сергій Гамалій пообіцяв розібратися з ситуацією в галузі і знайти шляхи вирішення наболілого.

«Докладу усіх зусиль, аби відшукати шляхи вирішення озвучених вами проблем та сподіваюся, що сьогоднішня зустріч буде не для протоколу, а дозволить налагодити співпрацю, яка буде корисною для кожного підприємства і для всієї громади Хмельниччини», – сказав очільник ОДА.

Додав, що з цією метою наступну таку нараду проведе із залученням представників ГУ Держпродспоживслужби та обласного територіального відділення АМКУ.

На думку керівників підприємств, було б добре, якби працювала ще й програма підтримки місцевих виробників хліба. Крім того, дієвими були б і заходи з популяризації хлібопекарських підприємств. А основних їх в області налічується 17.

За неповний минулий рік місцеві підприємства галузі виробили 30,4 тисячі тонн хліба та хлібобулочних виробів, 135 тонн тортів та майже 2 тисячі тонн здоби.

При цьому, середньорічна потреба у хлібних виробах для забезпечення населення області становить 37,3 тисячі тонн. Згідно з нормами, мінімальне споживання хліба на одну особу становить 100 кілограмів в рік. А на сьогодні один мешканець Хмельниччини за рік з’їдає лише 30 кілограмів, що в 3,3 раза менше до норм.

Тобто, підприємства, для яких виробництво хліба не є основним видом діяльності, здатні повністю забезпечити в регіоні потреби у хлібобулочних виробах.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм