ХМЕЛЬНИЧЧИНА ДЕНОНСУВАЛА УГОДИ З РОСІЙСЬКИМИ РЕГІОНАМИ, – ГАМАЛІЙ

Статті

Укладені ще після проголошення незалежності України угоди між Хмельниччиною та регіонами РФ цьогоріч розірвано в односторонньому порядку. Про це повідомив у відеозверненні начальник обласної військової адміністрації Сергій Гамалій.

За його словами, угоди про співпрацю були укладені свого часу, ще після визнання незалежності України, з 10-ма російськими областями та виконкомом столиці РБ.

“Із 2014 року, з початком АТО/ООС, ці угоди були призупинені. А після початку широкомасштабної війни ми в односторонньому порядку розірвали угоди з десятьма областями федерації та ще одну угоду з мінським виконкомом. Зараз вони денонсовані”, – сказав Сергій Гамалій.

Зауважимо, що уряд України з 24 лютого припинив дію низки угод з урядом Російської Федерації та Білорусі, а також з СНД. Зокрема, у сфері економіки та торгівлі, про медичне страхування громадян, про співробітництво у боротьбі проти незаконного обігу наркотичних засобів, про оподаткування, про аграрний ринок, туризм, увічнення пам’яті про мужність і героїзм народів у війні 1941-1945 та багато інші.

Водночас, на думку спікера парламенту Руслана Стефанчука, є й угоди, які не варто скасовувати. За його словами, наприклад ті, які стосуються безпосередньо прав людини, якщо “українці перебуватимуть на території тих держав, а також обміни полоненими – це все відбувається на рівні міжнародних угод”.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм