ХМЕЛЬНИЧЧИНА З 5 БЕРЕЗНЯ ПОТРАПИЛА ДО «ПОМАРАНЧЕВОЇ» ЗОНИ ЕПІДНЕБЕЗПЕКИ

Статті

Міністерство охорони здоров’я оновило адаптивну  карту рівнів епідемічної небезпеки станом на сьогодні. 5 березня. Відтак Хмельницька область потрапила до «помаранчевих», що свідчить про ускладнення в регіоні ситуації із захворюванням на коронавірус.

Зокрема, в області перевищено один із показників – кількість госпіталізованих протягом останніх 7 днів на 100 тисяч населення становить 62,7 (норма для «жовтої» зони не більше 60).

За інформацією Хмельницької облдержадміністрації,  на сьогодні від початку пандемії зареєстровано 49332 лабораторно підтверджених випадки COVID-19. З них 418 – упродовж останньої доби.

За минулу добу проведено 1007 досліджень методом ПЛР, 580 – ІФА, 853 – тестів на антиген. На лікуванні перебуває 3138 осіб, в тому числі 752 лікуються стаціонарно, ще 248 мають підозру на хворобу.

«Завантаженість ліжкомісць у закладах, що надають допомогу ковідним хворим, по області складає 48,6%», – зауважили в ОДА.

Недугу здолало 45286 осіб, за добу одужання підтверджено ще у 208 пололян.

Водночас зростає кількість летальних випадків внаслідок ускладнень через COVID-19 в області – 908. За добу померло ще 6 людей:

2 – м. Хмельницький (чоловіки 81 та 65 рр.)

2 – Дунаєвецький район (жінка 88 р. та чоловік 68 р.)

1 – Полонський район (чоловік 64 р.)

1 – Чемеровецький район (чоловік 65 р.)

 

Для «помаранчевого» рівня діють такі карантинні обмеження:

✓ масові заходи за участі більше 20 осіб
✓ робота закладів розміщення (хостели, туристичні бази тощо), окрім готелів
✓ планові госпіталізації в лікарнях
✓ спортзали, фітнес-центри, заклади культури
✓ прийом нових змін в дитячі табори
✓ обмеження жовтої і зеленої зон зберігаються.


ДОВІДКОВО:

«Помаранчевий» – це попереджувальний рівень, який свідчить про ускладнення епідемічної ситуації в регіоні, що може призвести до запровадження посилених обмежувальних протиепідемічних заходів.

Встановлюється на рівні регіонів, якщо перевищено хоча б один показник:

1) захворюваність на грип та ГРВІ перевищує епідемічний поріг

2) завантаженість ліжок, забезпечених постачанням медичного кисню у визначених закладах охорони здоров’я – більше 65 відсотків

3) кількість тестувань методом ПЛР та з визначення антигену SARS-CoV-2 протягом останніх 7 днів на 100 тисяч населення – менше 300

4) кількість госпіталізацій протягом останніх 7 днів на 100 тисяч населення – більше 60

5) коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 (методом ПЛР та з визначення антигену SARS-CoV-2) – більше 20 відсотків

6) зростання госпіталізацій протягом останніх 7 днів у порівнянні з попереднім аналогічним періодом – більше 50 відсотків.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм