Кожен мешканець Хмельницького «заплатив» за новорічні святкування 0,4 гривні
На новорічно-різдвяні святкування у Хмельницькому місцева влада витратила близько 110 тисяч гривень. Відтак цьогорічні заходи виявились для хмельничан одними з найдешевших серед інших міст обласного значення в Україні.
Такі дані оприлюднив рух «ЧЕСНО», проаналізувавши передбачені кошти на новорічні витрати 2020–2021 років у бюджетах 18 міськрад. Аналітики також порахували, які суми витратили з місцевого бюджету в розрахунку на одного мешканця.
Найдешевшим виявилося святкування у Херсоні, Хмельницькому, Львові, Рівному та Івано-Франківську. Тут місцевим мешканцям підготовка до свят обійшлася менш, ніж в 1 гривню на особу. У деяких містах ялинку взагалі не встановлювали, а всі заходи перенесли в онлайн-формат через пандемію.
Так, найменше виділила влада Херсону – 90 тисяч гривень, з яких 55 тисяч – на театральні вистави для дітей, все інше — на сувенірну продукцію. Тутешня міська рада ялинку не встановлювала, оскільки, як там пояснили, традиційно в центрі ялинку облаштували коштом Херсонської ОДА, тому ставити другу не було сенсу.
У Хмельницькому, за інформацією руху, на новорічні святкування витратили близько 110 тисяч гривень з міського бюджету. В цю суму входять, зокрема, подарунки для дітей пільгових категорій, послуги з прикрашання ілюмінаціями та гірляндами вулиць, монтаж ялинки.
З розрахунку на кожного мешканця обласного центру, де за останніми даними Управління статистики в Хмельницькій області проживає близько 274 тисяч осіб, припадає орієнтовно по 0,4 гривні.
Нагадаємо, цьогоріч у зв’язку з поширенням коронаінфекції в Хмельницькому відкрили Різдвяний ярмарок та засвітили головну новорічну ялинку без урочистостей та жодних масових заходів.
Майже вдвічі більше хмельницького святкового бюджету витратили на закупівлю іграшок та гірлянд у Луцьку. З понад 1 мільйона гривень, передбачених на новорічні заходи, 200 тисяч пішло на те, аби прикрасити три живих ялинки в місті.
«В умовах боротьби з коронавірусом найбільші витрати на новорічні свята дозволяють собі не великі міста, а малі містечка, – додають аналітики «ЧЕСНО». – Так, Бучанська міськрада виявилася найщедрішою на святкування. Майже 4 мільйони гривень передбачили на підготовку до новорічних свят, встановлення ялинки, ілюмінацію та інші заходи».
Тож у розрахунку на одного жителя Бучі сума витрат становить майже 108 гривень.
Серед найдорожчих є й Маріуполь: тут виділили 12,3 мільйона гривень, тобто по 28,3 гривні в розрахунку на одного мешканця. Саме на таку суму провели закупівлі товарів і послуг через електронну систему Prozorro. Дніпрянам же новорічні святкування обійшлися по 5 гривень кожному, а загалом місто виділило 5 мільйонів.
Мемом у соцмережах стало «новорічне» дерево, яке на площі Запоріжжя встановили місцеві мешканці і підписали: «ялинка, на яку ми заслуговуємо у 2020 році». Бо ж міська рада через карантинні обмеження відмовилась від святкувань. Щоправда, новорічну ялинку все ж встановили і прикрасили вулиці, а в цілому витрати на свята склали понад 610 тисяч гривень.
У єдиному місті з усіх проаналізованих – Кропивницькому – передбачили кошти на охорону ялинки. Ці спецвитрати становлять 40,5 тисячі гривень із 336 тисяч, виділених з бюджету на підготовку до новорічних святкувань.
Дізнавайтеся новини першими на Телеграм
Нарешті в Україні завершилися місцеві вибори, на яких громадяни обрали нових управлінців для своїх громад. […]
Усі представники сфери обслуговування Хмельницької області з 16 січня 2021 року повинні перейти на державну […]
Україна під час пандемії готується до місцевих виборів, які мають відбутися цьогоріч 25 жовтня. А […]