ЛИШЕ БЛИЗЬКО 30% ОСВІТЯН ХМЕЛЬНИЧЧИНИ ПРОЙШЛИ ПОВНУ ВАКЦИНАЦІЮ ВІД COVID-19, – ОДА

Статті

Паспорти вакцинації від COVID-19 мають трохи більше 30% працівників закладів освіти Хмельниччини. Серед шкіл лише у близько 15% щеплення отримали 80 і більше відсотків педагогів.

Такі дані сьогодні, 8 вересня, під час брифінгу про роботу навчальних закладів в умовах пандемії озвучила заступник директора Департаменту освіти, науки, молоді і спорту ОДА Дарія Басюк.

За її словами, лише в школах працює понад 36,5 тисячі осіб. Однак, як свідчать цифри, рівень вакцинації серед них є недостатнім.

«Статистика з вакцинації, на жаль, не втішає. Першу дозу отримали понад 24 тисячі освітян, а два щеплення – лише 12 393 з них, що становить близько 30%», – зауважила посадовиця.

Вона наголосила, що відповідно до  урядової постанови робота закладу освіти в умовах посилення карантинних обмежень (починаючи вже із «жовтої» зони епіднебезпекиред.) можлива тільки у випадку, коли вакциновано від COVID-19 понад 80% педагогічного колективу. Якщо менше – запроваджуватимуть дистанційне навчання.

На сьогодні ж у Хмельницькій області такого показника вакцинації досягли у 31 школі та 38 дитсадках.

«Серед них Чоронокозинецький ліцей Орининської ТГ (84%), Котюржинецька гімназія Заслучненської сільської ради (90%),  Ярмолинецька громада – Москалівський ЗЗСО (80%) і Сутковецький ЗЗСО (95%), Шмирківська ЗОШ Наркевицької громади (80%), Борсуківська гімназія Новоушицької громади – 87,5%», – навела приклади Дарія Басюк.

Зауважила, що санітарне законодавство персональну відповідальність за створення у закладі освіти безпечного середовища покладає на його керівника, стосовно досягнення належного рівня охоплення вакцинацією.

Саме тому, каже посадовиця, Департамент освіти, науки, молоді і спорту спільно з Департаментом охорони здоров’я між собою погодили, що педагоги можуть обрати, якою саме вакциною робити щеплення.

Тож сподівається на позитивний відгук щодо активізації щеплень як педколективів, так і очільників територіальних громад області.

(Фото пресслужби Хмельницької ОДА) 

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм