МОЗ заборонило розголошувати інформацію про виробника вакцини від коронавірусу і її ціну

Статті

Міністерство охорони здоров’я наклало «табу» на розголошення медиками інформації про виробників, постачальників та ціни на придбані Україною вакцини від коронавірусу.

Про це свідчить наказ МОЗ від 19 лютого 2021 року N 298 «Про Розподіл Vaccines (вакцини проти гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2), закупленої за кошти Державного бюджету України на 2021 рік».

Документ підписаний заступником міністра Іриною Садов’я.

У ньому керівникам Державного підприємства для постачання медичних установ «Укрмедпостач» та структурних підрозділів з питань охорони здоров’я ОДА наказано «забезпечити нерозголошення конфіденційної інформації (будь-якої інформації щодо виробників та/або постачальників, ціни на вакцини проти гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, тощо), яка стала відома в процесі виконання даного наказу».

(Фото КМДА)

У пресслужбі МОЗ пояснили, що умова про нерозголошення є в договорах між виробниками вакцин і компанією Crown Agents, яка займається закупівлею.

За словами міністра охорони здоров’я Максима Степанова, Україна забезпечена якісною та ефективною вакциною проти COVID-19 AstraZeneca (CoviShield) від провідних виробників – британсько-шведської компанії AstraZeneca та Оксфордського університету. Таку ж вакцину використовують у багатьох країнах світу: Австралії, Південній Кореї, Канаді та державах ЄС.

Щодо ціни, то за даними Reuters, вартість дози CoviShield становить близько 3 доларів США для країні Євросоюзу. Проте наразі відсутні будь-які офіційні коментарі компанії AstraZeneca про ціну вакцини.

Із 500 тисяч доз вакцини цього виробника, на Хмельницьку область розподілено 18 300, розрахованих на 9 150 осіб. Станом на 2 березня антиковідне щеплення отримали 170 медпрацівників Хмельниччини.

Як повідомляв «ХМ-ІНСАЙД», у 40% вакцинованих лікарів та медсестер Хмельницької інфекційної лікарні спостерігалася побічна реакція, про яку попереджено в інструкції препарату.

Кампанія з вакцинації передбачала п’ять етапів, на першому з яких щепленню підлягали близько 2 000 медпрацівників закладів охорони здоров’я Хмельниччини. Згодом підходи до організації проведення вакцинації в регіоні змінилися.

Наразі у МОЗ оголосили про можливість попереднього онлайн запису до черги на отримання щеплення проти COVID-19. Таких бажаючих, за даними урядового відомства, вже є близько 45 тисяч українців.

Крім того, з метою популяризації вакцинації, МОЗ рекомендувало залучати  до вакцинальної сесії публічних та громадських діячів, якщо під час неї є залишок невикористаних доз вакцини внаслідок відмови інших людей або протипоказання за станом здоров’я.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм