У вакцинованих медиків Хмельницької інфекційної лікарні була побічна реакція

Здоров‘я

Упродовж останніх трьох днів на Хмельниччині проводиться вакцинація медиків від коронавірусу. Наразі щеплення уже отримали 170 осіб, з них 100 – працівники інфекційної лікарні.

Про це під час брифінгу повідомила директорка медичного закладу Оксана Піддубна.

За її словами, з-поміж вакцинованих одинадцятеро – старше 60 років та одна людина – старше 70 років. Ускладнень після щеплення не зафіксовано. Але проявилася стандартна побічна реакція на вакцину.

«Наш персонал готувався до щеплення з розумінням того, що краще захист від коронавірусу з меншою ефективністю, аніж взагалі його не мати. Побічна реакція після щеплення проявилася на другий день у 40% вакцинованих медпрацівників, і в мене також, – зауважила Оксана Піддубна. – Тобто, підвищення температури тіла, біль на місці ін’єкції, головний біль. Але це абсолютно нормальне явище і кожен медпрацівник був ознайомлений з інструкцією до вакцини. Всі ці реакції швидко минають».

Наразі, як зазначила лікарка, в інфекційній лікарні спостерігається тенденція до збільшення госпіталізованих пацієнтів із COVID-19. Частішають випадки інфікування у людей молодшого та середнього віку з тяжким перебігом хвороби.

«Ситуація неблагоприємна. Зараз повільно звільняються місця в реанімації, оскільки багато кисневозалежних хворих. Змінилися й клінічні симптоми захворювання, є багато ускладнень, нам стало важче лікувати ковідних пацієнтів, незважаючи досвід», – сказала Оксана Піддубна.

За інформацією Хмельницької облдержадміністрації, з початку епідемії в області підтверджено COVID-19 у 48262 осіб, 44561 – одужала, 892 хворих померли, 654 лікуються стаціонарно.

Нагадаємо, область отримала 18300 доз вакцини виробництва Oxford/AstraZeneca, розрахованих на 9150 осіб. 

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм