НА ХМЕЛЬНИЧЧИНІ ДОСЛІДЖУВАТИМУТЬ, СКІЛЬКИ ЛЮДЕЙ МАЮТЬ АНТИТІЛА ДО КОРОНАВІРУСУ

Статті

Хмельниччина долучиться до всеукраїнського дослідження щодо поширеності COVID-19, з метою визначення відсотку людей серед населення, які мають антитіла класу IgG до коронавірусу.

Про це повідомили в пресслужбі Хмельницької ОДА.

Усього буде залучено майже 9 тисяч людей з усіх областей України. Початок роботи мобільних бригад, відбору зразків крові та опитування планується з 7 червня. Польовий етап дослідження триватиме у різних регіонах протягом 4-6 тижнів залежно від розміру та швидкості набору вибірки.

«В нашій області дослідження заплановано провести у містах Красилів, Старокостянтинів, Хмельницький та Шепетівка, смт Віньківці та Стара Синява та ще 13 селах Хмельницького району», – зазначили в облдержадміністрації.

Учасників оберуть випадковим чином і в такий спосіб, щоби вони рівноцінно презентували населення України і не було ніяких перекосів в бік віку, статі тощо. Участь є добровільною та анонімною.

Не можна буде долучитися за власним бажанням і тим, хто вже отримав щеплення.

Очікується, що результати дослідження дозволять отримати відповіді на запитання:
Скільки людей насправді перехворіло на COVID-19 за перший рік пандемії?
– Чи потрапили ці люди до лікарів та до офіційної статистики?
– Чи знають вони самі, що хворіли?
– Наскільки охоплене лабораторними аналізами населення?
– Яка поведінка або інші особливості пов’язані із ризиком зараження?

Такі дослідження, запевняють в ОДА, рекомендовані ВООЗ. Багато країн світу провели їх у 2020 році, а деякі планують повторно цього року. Фінансують дослідження Світовий банк та Товариство Червоного Хреста України.

Результати будуть використані Радою нацбезпеки, Міністерством охорони здоров’я, Центром громадського здоров’я та іншими державними установами і громадськими організаціями для визначення реальних масштабів поширення COVID-19 і планування подальших протиепідемічних заходів.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм