На Хмельниччині ліквідовано чергову схему підробки міжнародних COVID-документів

Статті

Контррозвідники СБУ блокували діяльність групи осіб, які вносили неправдиві відомості про вакцинацію в електронну систему охорони здоров’я «eHealth». Крім того, зловмисники підробляли міжнародні COVID-свідоцтва.

Про це повідомила речниця УСБУ у Хмельницькій області Людмила Рябчук.  

Організували протиправну схему двоє підприємців із Хмельницького, власники туристичної агенції, які працевлаштовували громадян за кордоном.

«Як додаткову опцію, вони пропонували своїм клієнтам швидке виготовлення «сертифікатів про вакцинацію». Також задокументовано, що послугами зловмисників користувались колишні та діючі посадовці, правоохоронці та бізнесмени  з різних областей України», – зазначила речниця установи.

Вартість одного підробленого міжнародного свідоцтва становила 1 800 гривень, а внесення відомостей про вакцинацію до баз даних без її проведення – 150 євро. Щомісяця ділки заробляли на підробках  понад 300 тисяч гривень.

За даними СБУ, зловмисники залучили до схеми медпрацівницю центру первинної медико-санітарної допомоги однієї із сільських рад на Рівненщині. Вона забезпечувала внесення інформації про псевдовакцинацію до реєстру «eHealth».

«Міжнародні свідоцтва про вакцинацію від COVID-19 виготовляли з використанням реквізитів ліцензованих лікарів та медичних закладів України. Підробки мали всі ознаки офіційного документа: видані та підписані нібито уповноваженою особою і завірені печаткою за встановленою формою», – йдеться в інформації СБУ.

Триває слідство у межах кримінального провадження, розпочатого за ч.2 ст.361 (Несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку) Кримінального кодексу України. Вирішується питання про оголошення про підозру фігурантам оборудки.

Заходи з припинення протиправної діяльності проводилось спільно з Нацполіцією за процесуального керівництва Хмельницької обласної прокуратури.          

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм