НА ХМЕЛЬНИЧЧИНІ НАЙБІЛЬШЕ ПОДОРОЖЧАЛИ КОМУНАЛЬНІ ТА РИТУАЛЬНІ ПОСЛУГИ

Статті

У січні 2021 року на Хмельниччині найбільше зросли ціни на комунальні та ритуальні послуги, а також на окремі продукти харчування. 

Про це йдеться в інформації на сайті Головного управління статистики в Хмельницькій області.

Зростання цін на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 2,1% відбулося внаслідок підвищення тарифів на електроенергію – на 36,6%, каналізацію – на 20,9%, водопостачання – на 15,5%. Крім того, товари та послуги з утримання та ремонту житла подорожчали на 0,9%, оренда житла – на 0,3%.

Ціни на продукти харчування зросли в цілому на 1,2%. Найбільше подорожчали яйця – на 15,7%. У межах 5,8–1,3% підвищились вартість макаронів, овочів, пшона, маргарину, рису, м’яса птиці, цукру, кондитерських виробів, сала, сирів, молока, а на 0,9–0,2%  – кисломолочної продукції, хліба, олії, яловичини, сметани.

Алкогольні напої та тютюнові вироби здорожчали на 1,4%.

Майже на відсоток збільшилися й ціни на транспорт, що зумовлено подорожчанням палива та мастил на 2%, транспортних засобів – на 1,6%.

У сфері зв’язку зростання цін на 1,2% спричинено подорожчанням міжміського та місцевого телефонного зв’язку (на 11,2% та 9,5% відповідно), послуг Інтернету (на 3,5%).

Вартість послуг освіти зросла на 0,8% внаслідок підвищення плати за утримання дітей у дошкільних закладах на 7,1%.

На 34,2% збільшились ціни на ритуальні послуги, на 2,7–0,1% – на фінансові послуги, у сфері охорони здоров’я, відпочинку та культури, предмети домашнього вжитку, побутову техніку та поточне утримання житла.

Водночас є деякі товари і послуги, на які ціни впали.

Зокрема, в облстаті фіксують зниження на 10% вартості природного газу. На 2,5–0,1% подешевшали свинина, фрукти, крупи гречані, масло, безалкогольні напої, на 2% – одяг та взуття.

Також на 0,3% зменшились ціни на транспортні послуги, у тому числі залізничного пасажирського транспорту – на 1,9%.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм