На Хмельниччині перевірять усіх власників зброї, дозвільний підрозділ поліції розформували

Статті

Працівники Департаменту внутрішньої безпеки Нацполіції виявили корупційну схему видачі дозволів на придбання, зберігання та носіння зброї. Відтак, їх власників перевірять, а підрозділи з контролю за обігом збої розформували.

Про це повідомив керівник Нацполіції Ігор Клименко.

За його словами, йдеться про мисливську вогнепальну нарізну, гладкоствольну зброю і так звані «травмати» – пристрої для відстрілу гумових куль.

«Дозволи видавалися з кричущими порушеннями, інколи навіть без участі громадянина, на якого оформлялася зброя. Оголошення про оформлення зброї без документів продажні поліцейські безсоромно розміщували в групах популярних месенджерів. В нас є інформація про більше 2 000 таких випадків. Серед «замовників» цієї послуги були і працівники правоохоронних органів, і депутати різних рівнів, і представники органів державної влади», – зауважив Ігор Клименко. 

Наразі внутрішня безпека викрила 9 співробітників поліції, які організували та брали участь у цій схемі, в тому числі – посадовці центрального апарату та працівники у регіонах. Їх звільнено.

Сьогодні, 1 березня, глава Нацполіції  підписав наказ про повне розформування  підрозділів контролю за обігом зброї. Усі начальники територіальних відділень отримали накази опечатати архіви дозвільної служби. Завершується формування нового підрозділу із іншими працівниками, які будуть належно виконувати цю роботу.

 «Кожна особова справа власника зброї в Україні буде перевірена окремо щодо законності отримання дозволу. Більше 2 000 дозволів, що були видані з порушеннями, будуть анульовані, а зброю – вилучено», – підкреслив Ігор Клименко.

Додав, що усі отримані матеріали щодо злочинної схеми будуть передані в Державне бюро розслідувань.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм