НА ХМЕЛЬНИЧЧИНІ ПОДОРОЖЧАЛИ ХАРЧІ ТА ПОСЛУГИ НОТАРІУСІВ

Статті

На Хмельниччині в листопаді індекс споживчих цін, порівняно з попереднім місяцем, становив 101,1%, а з початком року – 104,1%.  Зросла вартість більшості товарів і послуг.

Про це повідомили в Головному управлiнні статистики у Хмельницькій областi.

Зокрема, ціни на продукти харчування в листопаді зросли на 1,4%. Найбільше (на 10,1–6,5%) подорожчали яйця, овочі, цукор, пшеничне борошно, соняшникова олія. На 3,2–0,2% підвищились ціни на молоко, хліб, масло, сметану, сири, макаронні вироби, пшоно, рис, сало, безалкогольні напої.

Водночас зниження цін на 3,1–0,2% відбулось на фрукти, кондитерські вироби з цукру та борошна, кисломолочну продукцію, яловичину, свинину, м’ясо птиці, рибу і продукти з риби, маргарин. Подешевшали й алкогольні напої – на 1,1 %.

За даними облстату, «впали» ціни на одяг – на 3,8%, взуття – на 2,3%, а також на предмети домашнього вжитку, побутову техніку та поточне утримання житла – 0,9%.

«Натомість зростання комунпослуг на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 8,5% зумовлено підвищенням тарифів на природний газ на 26,4%. Крім того, подорожчала оренда житла на 0,5%», – зазначили статисти.

У сфері охорони здоров’я ціни підвищились на 0,8%, насамперед, через подорожчання медикаментів на 1,1%. Дещо зросли у вартості амбулаторні послуг та послуги лікарень (на 0,4-0,2%).

Здорожчали паливо та мастила (на 3,8%), що спричинило ріст цін на транспорт майже на 1%, послуги автодорожнього пасажирського транспорту – на 0,3%.

З-поміж іншого, підвищення цін на 3,9–0,3% відбулось на послуги нотаріусів, харчування поза домом, ювелірні вироби із золота, у сфері зв’язку, відпочинку та культури.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм