На Хмельниччині викрито злочинну схему привласнення зарплат підлеглих посадовцями Пенсійного фонду

Статті

Злочинну схему систематичного незаконного збагачення розроблено та реалізовано керівництвом Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницьькій області. Посадовці привласнювали зарплату працівників управління та його територіальних підрозділів. Про ці факти повідомили в прокуратурі області.

Встановлено, що начальник Головного управління, попередньо домовившись з іншими підлеглими посадовцями, зловживаючи службовим становищем, з метою незаконного збагачення, упродовж тривалого часу надавала вказівки щодо нарахування премій окремим працівникам. В свою чергу такі «премійовані» працівники зобов’язувались в подальшому повернути частину отриманих грошових коштів готівкою своєму керівництву.

«Внаслідок зазначених протиправних дій лише у червні та липні цього року керівництво Головного управління Фонду заволоділо коштами підлеглих працівників на загальну суму 211 700 гривень. Частину коштів в розмірі 30 тис гривень привласнено начальником фінансово-економічного управління – головним бухгалтером, решту – начальником Головного управління»,- зазначають у прокуратурі.

Під час невідкладного обшуку у службових кабінетах керівників управління виявлено та вилучено неправомірно отримані кошти в розмірі 104 600 гривень.

Окрім того, в кабінеті начальника Головного управління виявлено та вилучено понад 32 тис Євро.


Загалом з кабінетів посадовців вилучено грошові кошти у різній валюті на суму понад 1 млн гривень.

Як ексклюзивно уже повідомляв «ХМ-ІНСАЙД», правопорушників затримано в порядку ст. 208 КПК України.

Викритим особам повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 (привласнення чужого майна шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене за попередньою змовою групою осіб) Кримінального кодексу України.

Наразі обох фігурантів відсторонено від посад та обрано запобіжні заходи у виді тримання під вартою з правом внесення застави.

У кримінальному провадженні на сьогодні проводяться першочергові невідкладні слідчі (розшукові) дії, спрямовані на збір та фіксацію доказів.

Факти привласнення грошових коштів посадовцями ПФУ задокументовано слідчим управлінням Головного управління Національної поліції в області, у взаємодії із співробітниками управління Служби безпеки України в області та Управління стратегічних розслідувань Нацполіції в області процесуального керівництва прокуратури області.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм