НА ХМЕЛЬНИЧЧИНІ ВИЗНАНО НАДЗВИЧАЙНОЮ СИТУАЦІЮ ЧЕРЕЗ ВІДСУТНІСТЬ ПОСТАЧАННЯ ГАЗУ, – КОМІСІЯ ТЕБ І НС

Статті

Сьогодні, 11 жовтня, відбулося позачергове засідання Хмельницької  обласної комісії з питань ТЕБ і НС. Вирішено визнати надзвичайною ситуацію, яка склалася у зв’язку з відсутністю постачання природного газу для установ, організацій та комунальних неприбуткових підприємств. Про це повідомили в пресслужбі Хмельницької ОДА

За словами голови  облдержадміністрації Сергія Гамалія, внаслідок глобального зростання ціни на «блакитне» паливо бюджетні підприємства, установи та організації не можуть закупити газ на осінньо-зимовий період 2021/2022 років. А це, у свою чергу, може привести до дуже негативних наслідків.

«Ситуація у нас на Хмельниччині, як і в усій країні досить критична, адже майже у всіх бюджетних установах розірвані договори, що були укладені на початку року на постачання газу у зв’язку з суттєвим зростання його вартості», – наголосив очільник ОДА.

Зазначається, що наразі фактично всі бюджетні установи регіону не мають можливості отримувати газ для старту і забезпечення опалювального сезону. Тож, аби забезпечити такі заклади газом, а також зберегти кошти місцевих бюджетів, на підставі меморандуму про непідвищення рівня тарифівє можливість отримати знижену ціну від НАК «Нафтогаз України».

Як зауважив Сергій Гамалій, необхідно докласти максимум зусиль, щоби у визначені терміни провести переговорні процедури з компанією НАК «Нафтогаз України» до укладення договору, щоби отримувати газ по 13,6 гривні без ПДВ для бюджетних установ.

 

Нагадаємо, у Хмельницькому,  Нетішині, інших містах області стартував опалювальний сезон для освітніх, медичних і соціальних закладів. Раніше мери міст Хмельниччини забили на сполох: лікарні та школи можуть залишитися без тепла. Натомість в уряді запевняють, що підстав для паніки немає, а вартість опалення залежить виключно від керівництва громад.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм