ПІВ ТИСЯЧІ ЧИНОВНИКІВ МІЖ ТРЬОМА РАЙОНАМИ НАМАГАЮТЬСЯ РОЗПОДІЛИТИ НА ХМЕЛЬНИЧЧИНІ

Статті

У Хмельницькій області намагаються досягти компромісу в питанні граничної чисельності працівників у трьох новостворених райдержадміністраціях. Адже скорочення чиновницького штату колишніх РДА неминуче. Проте розподіл запропонованої кількості працівників між новими влаштовує не всіх.

З цього приводу напередодні, 18 січня, під керівництвом голови Хмельницькій ОДА Сергія Гамалія відбулася нарада за участі представників апарату обласної адміністрації та очільників трьох новостворених районів.

Нагадаємо, замість 20 районів в області буде 3: Хмельницький, Кам’янець-Подільський та Шепетівський. При цьому, Хмельницький район об’єднав 11 колишніх районів, тоді як Шепетівський – 5 і Кам’янець-Подільський – 4.

Їх реорганізація розпочалася з грудня 2020 року, після того, як набув чинності закон про розмежування повноважень і ресурсів між районами та громадами. Очікується, що буде і перехідний період до середини 2021 року, щоби процес зміни адміністративно-територіального устрою був максимально непомітним для людей, а якість і доступність послуг, що надавалися на районному рівні, не знизилася.

В останній день 2020 року Сергій Гамалій, на підставі урядових рішень, видав розпорядження, в якому 511 працівників розподілено в такій граничній чисельності між райдержадміністраціями: Хмельницька РДА – 193 особи, Кам’янець-Подільська та Шепетівська РДА – по 159 осіб.

На думку ж районних очільників, така кількість працівників є недостатньою для ефективної реалізації повноважень. Наприклад, свою  позицію висловив ще під час позачергового засідання облради 15 січня голова Хмельницької районної ради Олександр Чорнієвич.

За його словами, з 1 лютого можуть виникнути проблеми, що не буде кому забезпечити соціальний захист жителів району, і навіть нараховувати  субсидії. А такий розподіл для Хмельницького району, який об’єднав половину «старих» районів, є катастрофічним. За їхніми розрахунками на Хмельницьку РДА мало би бути розподілено  щонайменше 260 працівників, адже вони обслуговуватимуть більшу частину населення області.

«У нас вже є чимало звернень від працівників соціальної сфери, від депутатів і громадян, про те, що там, де функції соцзахисту виконували по 15-20 людей, після скорочення ту ж роботу повинні будуть виконувати по 5-7 людей. Одна людина на 3-4 тисячі мешканців фізично не справиться!», – заявив тоді Олександр Чорнієвич.

Під час учорашньої наради перший заступник голови обласної адміністрації Сергій Тюрін відмітив, що при підготовці остаточного варіанту кількісного штату працівників РДА необхідно врахувати важливість забезпечення реалізації повноважень РДА у сфері соціального захисту.  Саме тому, кількість працівників, які будуть задіяні у цій сфері, має бути пропорційною як до кількості населення відповідного району, так і до обсягу справ.

Сергій Гамалій наголосив, що обласна адміністрація готова працювати з Кабінетом Міністрів України в напрямку збільшення чисельності працівників. А для цього необхідно визначитися з орієнтовною їх кількістю, враховуючи навантаження кожного з районів.

У той же день, 18 січня, глава держави Володимир Зеленський підписав розпорядження щодо питань, пов’язаних із  реорганізацією районних державних адміністрацій.

Відповідно до документу, голови ОДА повинні в установленому порядку повідомити голів РДА, що припиняються, про наступне їх звільнення з посади на підставі пункту 6 частини другої статті 9 Закону України «Про місцеві державні адміністрації». Таким чином, у Хмельницькій області під звільнення підпадають 17 керівників районів, які не ввійшли до нової карти районування.


Водночас, за інформацією представника уряду у Верховній Раді, народного депутата Василя Мокана,  загальну чисельність працівників райдержадміністрацій в Україні пропонується установити у кількості 17 614 одиниць (наразі – 32 565 одиниць), обласних державних адміністрацій – 16 717 одиниць (існуючий рівень).

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм