Працівника сервісцентру МВС Хмельниччини обвинувачують у незаконних схемах з вантажівками на 4 млн грн

Статті

Консультанта-адміністратора Територіального сервісного центру Регіонального сервісного центру МВС в Хмельницькій області обвинувачують в участі у схемі незаконного вивезення вантажівок, що призвело до збитків у сумі понад 4 мільйони гривень.

Обвинувальний акт щодо нього, а також двох начальників Територіальних сервісних центрів Регіонального сервісного центру МВС у Чернівецькій області скеровано до суду офісом Генерального прокурора.

Їм інкримінують сприяння у заволодінні чужим майном шляхом обману, зловживання службовим становищем та службового підроблення (ч. 4 ст. 190 КК ч. 2 ст. 364 ч. 2 ст. 366 КК України).

За даними слідства, працівники сервісних центрів МВС брали участь у схемі неправомірного завезення на територію України транспортних засобів, яку організували невстановлені слідством особи.

«Вантажівки заїздили в режимі тимчасового ввезення, а до баз даних митної служби вносилися завідомо неправдиві дані щодо їх ідентифікаційних номерів. В подальшому фальсифікувалися митні декларації про нібито ввезення рам вантажних автомобілів з аналогічними номерами», – йдеться в повідомленні офісу Генпрокурора.

Крім того, на території України за безцінь купувалися законно зареєстровані старі вантажівки, зокрема після ДТП, пожеж, розкомплектування.

Встановлено, що працівники сервісних центрів вносили до автоматизованої інформаційної системи НАІС та реєстраційних свідоцтв завідомо неправдиві відомості про переобладнання низьковартісних автомобілів з українською реєстрацією з використанням нібито ввезених з-за кордону рам.

У подальшому готові автомобілі, які незаконно перебували на території України, продавалися як такі, що можуть на законних підставах експлуатуватись та реалізовуватись.

«За результатами протиправної діяльності юридичним особам та громадянам, які придбали транспортні засоби, експлуатація та реалізація яких на території України заборонена, завдано збитків на загальну суму понад 4 мільйони гривень», – зазначили у відомстві.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм