RESPUBLICA-2020 СТАРТУВАЛА У КАМ‘ЯНЦІ ПАТРІОТИЧНО ТА ХАОТИЧНО (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Статті

Ювілейний музичний фестиваль, який цього року проходить у Кам’янці-Подільському, офіційно стартував учора, 25 вересня, у стінах Старої фортеці. Очікувана багатьма любителями музики тусовка під відкритим небом вже встигла залишити по собі перші враження.

Фестивальна новація – дезинфекція на вході

Розмах, з яким міг би відбутися фест, якби проходив у «нормальних» умовах, цього разу майже не відчувається. Попри чималу територію історичної пам’ятки, сцени у стінах фортеці розташували досить близько одна від одної. Така щільність виправдана, адже глядачів на фестивалі, на перший погляд, навіть менше, ніж запрошених артистів, тож фактично сцени працюють на дуже обмежену кількість людей. А в умовах  відсутності ведучих, які би оголошували наступного виконавця, орієнтуватися «республіканцям» доводиться на слух.

Найбільший майданчик для тусовки та слему – перед головною сценою, на якій, зазвичай, відбувається найцікавіше. Саме тут збираються майже усі, хто потрапив на територію фестивалю – доступ до інших сцен обмежений через вимоги безпеки.

На відміну від фестивалів попередніх років, коли рух на MAIN STAGE практично ні на хвилину не зупиняється, цього річ вона «прийняла» на себе аж три гурти.

Відкрили фестиваль дебютанти – дівочий гурт PAYCASH, а от другого, чи не найяскравішого виступу – гурту «Жадан і Собаки» довелося трохи зачекати.

Очікування було того варте, адже під запальні, добре знайомі пісні мешканці Республіки відірвалися як слід. А завдяки деяким пісням та меседжам зі сцени  лідера гурту Сергія Жадана глядачі не лише підтримали сусідів-білорусів, а й висловили своє ставлення до політичної ситуації в Україні.

Не менше овацій зірвала також ALYONA ALYONA, виступом якої, власне і закінчилася програма першого дня на головній сцені. До речі, лімітована кількість глядачів набагато спростила можливість діалогу між ними та артистами. Принаймні, зі сцени почули кожного, хто прагнув докричатися до артистів.

Чи не найефектніше виглядали у перший вечір фестивалю сурдоперекладачі, які перекладали абсолютно все (включаючи звуки окремих музичних інструментів та подекуди не дуже цензурні слова пісень) на мову жестів.

А загалом “Республіка”, багата на ефектних персонажів та крутий двіж, показала, що навіть в умовах карантину фестиваль може відбутися майже у традиційному форматі.

Серед глядачів можна було побачити і запрошених зірок-артистів, дехто з яких навіть спробував себе у ролі волонтерів-аватарів.

У перервах між виступами на сценах мешканці «Республіки» просто відпочивають, де можуть, або підкріплюються традиційною фестивальною їжею на фудкортах.

Попереду – наступний день фестивалю. Як він мине – стежте за нашим наступним фоторепортажем

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм