Ринок землі: на Хмельниччині уже продали 5,4 гектара

Статті

Із 1 липня в Україні офіційно відкрився ринок землі. Наразі вже укладено понад пів тисячі угод купівлі-продажу сільськогосподарських угідь. Є такі і на Хмельниччині.

За інформацією Міністерства аграрної політики та продовольства, станом на сьогодні, 12 липня, загалом в усіх регіонах укладено 532 земельні угоди. 

«За 11 днів від початку ринку землі 3 286 нотаріусів подали заяви для отримання доступу до Державного земельного кадастру, із них 3 101 погоджено, 123 –  в черзі на розгляд, за 433-ма отримано відмову», – зазначили в Мінагрополітики. 

Згідно з графічними даними, найбільше угідь продано в Київській (62), Полтавській (53) та Вінницькій (52) областях. Проте найбільша площа земель, щодо яких зареєстровані правочини, найбільша в Харківській області – 107,1 гектара.

Щодо Хмельницької області, то за 11 днів після старту ринку землі зареєстровано 13 договорів на загальну площу земель 5,4 гектара.

Зауважимо, до 2024 року купувати сільськогосподарську землю можуть тільки фізособи-громадяни України з обмеженням у 100 гектарів. Закон про ринок землі забороняє купувати землю іноземцям. Питання продажу землі особам без українського громадянства та іноземцям вирішуватиметься тільки на загальнонаціональному референдумі.

Нагадаємо, сільгоспземлі Хмельниччини потрапили до рейтингу найдорожчих в Україні. У Хмельницькій ОДА порадили не поспішати із їх продажем.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм