Шість сімей на Хмельниччині отруїлися грибами

Статті

Цьогорічний грибний сезон на Хмельниччині видався доволі урожайним. Любителі «тихого» полювання наввипередки хизуються у соцмережах повними кошиками, а більш «досвідчені» проводять лікбез із визначення їстівних грибів і їх правильного приготування.

Однак, неуважність під час збирання грибів може призвести до негативних наслідків. Лише у жовтні цього року на Хмельниччині зареєстровано 10 випадків отруєння грибами з 23 потерпілими.

За інформацією Держпродспоживслужби в області, жертвами отруєння стали мешканці Деражнянського, Кам’янець-Подільського, Летичівського, Хмельницького, Чемеровецького, Ярмолинецького районів, які, за їхніми ж словами, вживали маремухи (мухомор червоніючий), рядовки, а також гриби невідомого походження. 

Отруєння зафіксовані у 6 сім’ях. В одному випадку потерпілих пригостив сусід смаженими грибами, отруїлось 3 особи. Сім’я хмельничан та ще 2 людини самі збирали та готували гриби, однак, які це гриби – не знають. Мешканці Чемеровецького, Летичівського, Кам’янець-Подільського районів отруїлись рядовкою, деражнянці – мухоморами.

«Серед потерпілих є 6 дітей і вагітна жінка. Вони перебувають на лікуванні в стані середньої важкості», – зазначають у Держпродспоживслужби. 

У відомстві застерігають, що часто отруйні гриби помилково сприймають за  їстівні, як от печериці та сироїжки. Тому кожен повинен пам’ятати, що збирати гриби можна лише в тому випадку, коли добре знаєш їх характерні особливості: зовнішній вигляд, колір, запах. Якщо виникає навіть незначний сумнів щодо природи знайденого гриба, краще залишити його, щоб уникнути можливого нещасного випадку. 

Нагадаємо, через велику кількість грибників у лісах краю перенесли сезон полювання на дичину.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм