Суд заборонив «Хмельницькгаз Збуту» виставляти рахунки за газ, спожитий до січня 2021 року

Статті

Окружний адміністративний суд міста Києва виніс ухвалу за заявою про забезпечення позову НАК «Нафтогаз України», якою заборонив 16-ти газопостачальним компаніям, у тому числі ТОВ «Хмельницькгаз Збут», виставляти в паперовому та електронному вигляді побутовим споживачам рахунки, акти, будь-які інші платіжні документи про оплату за природний газ, спожитий ними до січня 2021 року (включно).

Відповідне рішення ухвалене 8 лютого 2021 року.

Заява НАК «Нафтогаз України» про вжиття заходів забезпечення позову до подання позову в адміністративній справі зумовлена тим, що компанія збирається через суд позбавити ліцензії «дублерів», які створили регіональні газопостачальники, щоб уникнути відповідальності за борги на загальну суму понад 23 мільярди гривень.

Зазначається, що 16 новостворених ТОВ, в назві яких є сполучення «Газзбут», мають одне й теж місцезнаходження юридичної особи, одних і тих же керівників юридичних осіб та одні й ті ж види діяльності, що і раніше діючі газопостачальні компанії.

Скріншот рішення суду

У ТОВ «Хмельницькгаз Збут» вважають ухвалу суду незаконною і мають намір її оскаржувати.

«Обмежуючи постачальників у праві виставляти платіжні документи за спожитий газ, суд впливає на стабільність постачання газу побутовим споживачам. Позбавлення постачальників такого права протирічить Закону України «Про ринок природного газу», Правилам постачання природного газу, Типовому договору постачання природного газу побутовим споживачам і Ліцензійним умовам провадження господарської діяльності з постачання природного газу», – зауважили в компанії.

Водночас запевнили, що це жодним чином не відіб’ється на постачанні газу, і компанія продовжує стабільно постачати блакитне паливо всім своїм клієнтам.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм