У БІЛЬШОСТІ ЛІКАРЕНЬ ХМЕЛЬНИЧЧИНИ НЕНАДІЙНЕ РЕЗЕРВНЕ ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ, – ДЕРЖЕНЕРГОНАГЛЯД

Статті

(Фото ілюстративне)

У Хмельницькій облдержадміністрації оприлюднили результати перевірки технічного стану автономних джерел електропостачання медичних закладів, визначених для госпіталізації пацієнтів з COVID-19. Вони повинні мати стабільну подачу електрики для безперебійної  експлуатації кисневих станцій та балонів, а також генераторів. Адже це обладнання – життєво необхідне для киснево залежних пацієнтів з коронавірусом.

Нагадаємо, уряд доручив перевірити резервні джерела живлення в усіх  медзакладах країни після того, як 27 листопада в реанімації райлікарні Львівщини від дихальної недостатності померли двоє пацієнтів, які перебували на апаратах ШВЛ та мали захворювання на COVID-19.

Перевірку проводили представники Управління Держенергонагляду у Хмельницькій області у складі робочої групи спеціалістів з 10 по 18 грудня. У більшості лікарень виявлено ряд серйозних порушень.

Зокрема, перевіркою встановлено, що взагалі відсутнє автономне джерело живлення в Хмельницькій ЦРЛ. А у Волочиській та Полонській ЦРЛ дизель-генератори в пошкодженому стані.

Не облаштовані пристроями автоматичного пуску додаткові джерела живлення в Хмельницькому обласному закладі з надання психіатричної допомоги, Кам’янець-Подільській міській лікарні, а також Новоушицькій,  Білогірській, Деражнянській, Ярмолинецькій,  Віньковецькій, Городоцькій,  Шепетівській та Славутській ЦРЛ.

Відсутні пристрої автоматичного включення резерву в Теофіпольській та Славутській ЦРЛ, терапевтичному корпусі Кам’янець-Подільської міської лікарні, а в Хмельницькій, Волочиській, Летичівській та Старокостянтинівській ЦРЛ цей пристрій неробочий.

Через пошкоджені кабельні лінії в Хмельницькому обласному закладі з надання психіатричної допомоги, переведення на резервну лінію зовнішнього електропостачання здійснюється РЕМом вручну.

Також пошкоджена кабельна лінія Волочиської ЦРЛ, що живить струмоприймачі головного корпусу. Крім того, в цьому медзакладі у вимкненому стані перебуває загальний вимикач силового трансформатора, звідки іде електропостачання струмоприймачів реанімаційного, хірургічного та пологового відділень.

Не забезпечені резервними зовнішніми джерелами електропостачання окремі струмоприймачі в Ізяславській, Старосинявській, Летичівській, Старокостянтинівській, Полонській, Теофіпольській ЦРЛ, Кам’янець-Подільській МР, Хмельницькому обласному закладі з надання психіатричної допомоги.

Не встановлений резервний  силовий трансформатор у Новоушицькій райлікарні.

Схемою нормального режиму мереж не забезпечується відповідний рівень надійності електропостачання струмоприймачів Старосинявської, Білогірської та Ізяславської ЦРЛ.

Укладеними договорами про надання послуг з розподілу електричної енергії не гарантується надійність електропостачання першокатегорійних струмоприймачів у таких комунальних закладах: Кам’янець-Подільська МР, Деражнянська, Летичівська, Ізяславська, Новоушицька центральні райлікарні, Хмельницький обласний протипухлинний центр.

Наразі уся інформація за результатами перевірки доведена до керівників медичних закладів та АТ «Хмельницькобленерго». Вони повинні спільно  розробити заходи для якнайшвидшого усунення виявлених порушень.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм