У ХМЕЛЬНИЦЬКОМУ ПЕРЕПЛАНУЮТЬ ЦЕНТРАЛЬНУ ЧАСТИНУ МІСТА ТА МІКРОРАЙОН ЗАРІЧЧЯ (СХЕМА)

Статті

У Хмельницькій міській раді відбулися громадські слухання щодо нових проєктів містобудівної документації: управління архітектури та містобудування представило на загал детальні плани територій центральної частини міста Хмельницький на 170 гектарах та мікрорайону Заріччя – на 75 гектарах.

Обидві містобудівні документації виконані ДП «Український державний науково-дослідний інститут проектування міст «Діпромісто» імені Ю.М. Білоконя» на замовлення міськради. Головною метою їх розроблення є деталізація та уточнення у більшому масштабі положень проектних рішень корегування генерального плану міста Хмельницький.

У детальних планах виділені заходи реалізації на період від 3 до 7 років.

«Новий детальний план забудови центральної частини міста покликаний вирішити ряд проблемних питань, що є тут наразі. Зокрема, хаотичну забудову, відсутність достатньої кількості внутрішньоквартальних майданчиків для відпочинку та місць для паркування автомобілів», – йдеться у повідомленні міської ради.

На територіях двох нефунцкціонуючих промислових підприємств планується збудуватибагатоповерхневий паркінг (територія заводу ковальсько-пресового устаткування «Пригма-Прес») та багатоповерховий будинок (завод оцинкованого посуду).

Сучасний багаторівневий паркінг з’явиться і на місці колишнього кінотеатру «Мир», що на вулиці Проскурівського підпілля. Будівництво паркінгу тут заплановано разом з реконструкцією монотеатру «Кут».

Зазнає змін і кінотеатр ім. Т. Шевченка, в якому запланована надбудова ще одного поверху. Це ж стосується і деяких житлових будинків.

Аби розвантажити транспортний потік, автостанцію №3 планують винести за межі центру, натомість побудувати сучасний паркінг. За місто, згідно з планом, буде винесено і Хмельницький слідчий ізолятор.

У центральній частині міста заплановано створити нові пішохідні зони та продовжити існуючу на вулиці Проскурівська до вулиці Свободи. Також передбачене вертикальне і контейнерне озеленення.

У мікрорайоні Заріччя запроєктований новий житловий масив із 10-ти та 16-ти поверховими будинками, двома дитячими садочками, школою та паркінгом, на лівому березі Хмельницького водосховища, за територією міського пляжу, від кінно-спортивного клубу «Тамерлан» у напрямку вулиці Західно-Окружна.

Тут також передбачається побудувати нову магістральну вулицю, яка пролягатиме між парком «Молодіжний» і центром «Парус» і з’єднає вулицю С. Бандери із вулицею Західно-Окружна.

На Заріччі розташована архітектурна пам’ятка – курган, який збережуть.

На обох територіях також заплановано будівництво нових велодоріжок.

Як повідомили у міськраді, проєкти містобудівної документації ще будуть доопрацьовані, відповідно до запропонованих пропозицій і зауважень, що надійшли у письмовому вигляді, та усних, озвучених під час громадських слухань. Остаточне рішення ухвалюватиметься на засіданні виконавчого комітету.

З детальними планами територій можна ознайомитися за посиланнями:

«Детальний план території центральної частини міста Хмельницького»

Детальний план території «Заріччя»

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм