У СПРАВІ ПРО ПАДІННЯ ПОВІТРЯНОЇ КУЛІ НА КАМ’ЯНЕЧЧИНІ ПРИЗНАЧЕНО РЯД ЕКСПЕРТИЗ І ПЕРЕВІРОК

Статті

Сьогодні, 25 травня, у Хмельницькій облдержадміністрації відбувся брифінг щодо ситуації з падінням 22 травня теплового аеростату поблизу Кам’янця-Подільського, внаслідок чого одна особа загинула та п’ятеро отримали травми.

У брифінгу взяли участь голова ОДА Сергій Гамалій, начальник ГУ НП в області Руслан Герасимчук та начальник ГУ ДСНС в області Едуард Братко.

Як повідомив головний поліцейський, у кримінальному провадженні за цим фактом призначено ряд експертиз та перевірок, до слідства залучено фахівців національного бюро розслідувань авіаційних подій та інцидентів.  У пасажирів та пілота повітряної кулі відібрано зразки крові і сечі для перевірки на можливий стан алкогольного чи наркотичного сп’яніння.

«За результатами досліджень, всі учасники польоту, включно з пілотом, а також загиблим, перебували у тверезому стані», – сказав очільник поліції.

За його словами, відомо, що куля була виготовлена в 2003 році, пілот має 10-річний досвід у сфері повітроплавання та відповідну ліцензію. На запитання, чи були застраховані потерпілі, а також, чи здійснював аеростат в той день політ уперше, він не відповів, однак пообіцяв поінформувати згодом. 

«Але порив вітру вплинув на те, що сталася ця трагедія», – додав Руслан Герасимчук.

Ккрівник надзвичайників Едуард Братко сказав, що загиблого пасажира знайшли на території кладовища місцеві мешканці, а травмованим  першу допомогу надали рятувальники.

Фестиваль повітряних куль, як зазначив Сергій Гамалій, є візитівкою області, від нього не можна відмовитись чи заборонити.

«Але він має проводитись в безпечних умовах з обов’язковим залученням працівників поліції, страховками.Бо ж не завжди повітряні кулі є легальними», – наголосив очільник ОДА.

Зауважимо, напередодні, 24 травня, відбувся брифінг і в Кам’янці-Подільському. Президент федерації повітроплавання В’ячеслав Гардашник, син якого пілотував аеростат, заявив, що фестиваль повітроплавання у місті проходить 23-ій рік поспіль, тож сподівається, що відбудеться він і в жовтні цього року, і наступного травня.

«На жаль, погода міняється, циклони приходять, є несподіванки. Ми будемо розбиратися, що сталося. Як посилити безпеку…А що стосовно жертв, то, на жаль, 30 років я готувався до того, що це може статися. Бо я знаю, що повітроплавання це вид робіт підвищеної небезпеки. І такі випадки відбуваються в світі…На жаль, що літає, то іноді падає. На це треба реагувати, треба збиратись і робити висновки, бо це трагічні події. Але потім прийде сонце і потрібно буде літати кулям, і люди повинні отримувати щастя», – прокоментував учора подію В’ячеслав Гардашник.

За інформацією начальника управління охорони здоров’я Кам’янець-Подільської міськради Юрія Пливанюка, із п’яти потерпілих осіб, які були госпіталізовані до лікарні, залишаються на лікуванні двоє. Решта виписані або переведені в інші медзаклади.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм