Уряд дозволив військовозобов’язаним перетинати кордон: кого це стосується

Статті

Під час воєнного стану перетинати кордон України тепер можна військовозобов’язаним водіям, спортсменам і залізничникам. Відповідна постанова Кабміну від 20 травня опублікована в Урядовому порталі.

Відтак, дозволено пропуск за кордон водіїв, які везуть медичні вантажі, гуманітарну допомогу для потреб ЗСУ, інших військових формувань, а також населення України. Проїзд здійснюється уповноваженими службовими особами Держприкордонслужби із відповідними рішеннями про виїзд за межі України, за наявності інформації про особу у відповідній інформаційній системі, адміністратором якої є Укртрансбезпека. Рішення про виїзд дійсне не більше 6 місяців. Водії можуть безперервно перебувати за кордоном не більше 30 календарних днів.

Також дозволений виїзд водіям, які мають ліцензію на право провадження господарської діяльності з міжнародних перевезень вантажів та пасажирів. Вони можуть безперервно перебувати за кордоном не більше 45 днів з дня перетину державного кордону.

Працівникам підприємств залізничного транспорту, які забезпечують функціонування та безперебійну роботу залізниці, виїзд за межі України ухвалюють на термін не більше 6 місяців.

За кордон можуть виїжджати і спортсмени, включені до складу національних збірних команд України з олімпійських, неолімпійських видів спорту та видів спорту осіб з інвалідністю. Безперервно перебувати за кордоном вони мають право не більше 30 днів, але не менше терміну проведення заходу. Проте цей термін може бути збільшений.

Крім того, виїхати за межі України можуть і тренери спортсменів, спортивні судді та інші фахівці, що забезпечують організаційне, науково-методичне, медичне супроводження, антидопінговий контроль тощо підготовки спортсменів.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм