В ОРГАНІЗАЦІЇ КОРУПЦІЙНОЇ СХЕМИ ВИКРИТО КЕРІВНИЦТВО ДЕПАРТАМЕНТУ ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОВА

Статті

Співробітники управління стратегічних розслідувань в Хмельницькій області та слідчого управління обласної поліції встановили, що керівники одного з департаментів Хмельницької ОВА (ОДА), користуючись своїми повноваженнями, налагодили корупційний механізм видачі документації. Щоб не потрапити в поле зору поліцейських, залучили приватного підприємця.

За даними Нацполіції, громадяни зверталися до департаменту для виготовлення та отримання технічної документації, видачу дозволів та висновків, що належить до компетенції цього підрозділу. За втручання посадовців процес видачі таких документів затягувався. На цьому етапі у гру вступав посередник.

“Він пропонував громадянам посприяти у вирішенні їхнього “питання” за винагороду. Суми неправомірної вигоди коливалися від 10 000 до 50 000 гривень, залежно від виду потрібного документа”, – зазначають у поліції.

Поліцейські затримали посередника після отримання та розподілу чергового “траншу” в сумі 18 000 грн за видачу дозвільного документа. Раніше задокументовано отримання ними ще кількох “траншів”.

“Наразі директору департаменту ОДА та його заступникові повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 368 (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України, посереднику – приватному підприємцю – за ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 368 ККУ”, – йдеться в інформації Нацполу.

За результатами обшуків у службових кабінетах та в помешканнях фігурантів вилучили блокноти із чорновими записами, мобільні телефони, печатки, гроші в іноземній та національній валюті на понад 375 000 гривень.

Прокурори Хмельницької обласної прокуратури звернулися до суду з клопотаннями про обрання підозрюваним запобіжних заходів. Також наразі встановлюються особи, які можуть бути задіяні у корупційній схемі.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм