ВИБУХОВОЮ ХВИЛЕЮ ВІД ВОРОЖИХ ОБСТРІЛІВ НА ХМЕЛЬНИЧЧИНІ ПОШКОДЖЕНО ШКОЛУ І САДОЧОК

Статті

Міністерство освіти і науки України збирає інформацію про кількість руйнувань, завданих українським навчальним закладам внаслідок нападу РФ на Україну. Декілька місяців тому МОН запустило інтерактивну мапу Saveschooisна якій зазначає кількість пошкоджених та знищених навчальних закладів через ворожі обстріли. Є такі і на Хмельниччині.

За інформацією сайту, усього 2 211 заклад освіти постраждали від бомбардувань та обстрілів, 230 з них зруйновано повністю.

Агресор стверджує, що наносить удари виключно по військових об’єктах нашої країни. Міністерство освіти і науки зібрало численні факти та аргументи, які спростовують це твердження: російські війська руйнують школи та університети, дитсадки і дитячі будинки”, – наголошують в МОН.

Найбільше таких закладів постраждало на Донеччині — 523, на Волині, Закарпатті, Івано-Франківщині та Буковині — жодного.

Щодо Хмельницької області, то, за даними відомства, йдеться про пошкодження від обстрілів окупантськими військами 2-х освітніх закладів: школи і дитячого садочка. Місце їх розташування наразі не уточнюється.

Начальник Хмельницької обласної військової адміністрації Сергій Гамалій прокоментував цю інформацію. У  відеозверенні він підтвердив, що з початку війни на Хмельниччині два заклади освіти зазнали ушкоджень через ворожі обстріли.

Це – садочок та школа, які пошкоджені вибуховою хвилею від ракет. В закладах були вибиті вікна, пошкоджена покрівля. В садочку дуже швидко змогли усунути ушкодження, зараз продовжено ремонт, аби належним чином відремонтувати заклад. На ремонт школи вже виділено гроші з місцевого бюджету та проходить тендерна процедура”, – сказав очільник ОВА.

Нагадаємо, Хмельницька, як і більшість відносно спокійних областей, готується до очного навчання з 1 вересня. Хмельниччина потрапила до четвірки регіонів, де за програмою “Безпечна школа” в окремих закладах освіти повністю обладнають укриття. Крім того, тут в одній зі шкіл облаштують “модельне” сховище. Натомість, за інформацією ОВА, у майже 200 школах навчатимуть дистанційно через відсутність сховищ. Проте, якій саме формі навчання надають перевагу батьки для своїх дітей, начальник Хмельницької ОВА навіть ініціював опитування

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм