Через відсутність укриття в майже 200 школах на Хмельниччині навчатимуть дистанційно

Освіта

Від наявності укриття та достатньої кількості місць для учасників навчального процесу залежить, як працюватимуть заклади освіти: в очному, дистанційному чи змішаному форматі. Близько двох сотень шкіл на Хмельниччині не мають безпечних сховищ, тож вони навчатимуть онлайн. Решта — розглядають варіанти офлайн і змішаної схеми.

За інформацією заступника директора Департаменту освіти науки, молоді і спорту ОВА Олеаг Мартинюка, на території Хмельниччини функціонують 1 212 закладів освіти із загальною чисельністю учасників освітнього процесу понад 257 000 осіб.

Лише 148 закладів мають спеціальні протирадіаційні укриття, 341найпростіші укриття, ще 31 планує використовувати укриття інших суб’єктів господарювання, розташованих поблизу. Щодо решти закладів освіти, то в більшості з них роботи з облаштування захисних споруд перебувають в активній стадії, адже завдяки рішенню уряду з’явилася можливість спрямувати на ці потреби відповідні кошти”, – зазначили в ОВА.

Зараз там працюють підрядники, проводяться ремонти, здійснюється закупівля усього необхідного. Більшість робіт, як наголошують в ОВА, планують завершити до 18 серпня. Але експлуатацію укриттів дозволять лише в разі позитивного погодження представниками ДСНС.

За наявною інформацією, із 579 закладів загальної середньої освіти в 198 навчання буде дистанційним через відсутність сховища. За змішаною схемою планують організувати навчання у всіх 20 закладах фахової передвищої освіти, 12 закладах профтехосвіти та 11 вишах. Решта шкіл, 11 закладів ПТО та 2 виші за умови відповідності сховищ вимогам розглядають варіант роботи в офлайн режимі”, – додали в освітньому Департаменті.

Йшлося і про позмінне навчання, залежно від потужності захисних споруд. Та як би там не було, алгоритм роботи кожного закладу напрацьовуватиметься індивідуально. Врахують і думку батьків: із 1 серпня Управління Державної служби якості освіти в Хмельницькій області розпочало проводити відповідне опитування.

Нагадаємо, начальник ОВА Сергій Гамалій заявив, що Хмельниччина увійшла у п’ятірку кращих областей за станом підготовки укриттів. Напередодні в області побували представники МОН, які відвідали декілька навчальних закладів у Хмельницькому, Ярмолинцях та Кам’янці-Подільському.

ото пресслужби Хмельницької ОВА)

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм