ЗЛОЧИННА ГРУПА ЛІКАРІВ НА ХМЕЛЬНИЧЧИНІ ЗАРОБЛЯЛА МІЛЬЙОНИ НА ПІДРОБЛЕНИХ МЕДИЧНИХ ДОВІДКАХ

Статті

У Хмельницькій області правоохоронці викрили злочинну схему з підробки документів та медичних довідок для осіб, зокрема і для громадян, які підлягають мобілізації. Організував схему голова лікарської комісії одного з медзакладів регіону.

Про це повідомили в Хмельницькій обласній прокуратурі. 

За даними слідства, до схеми причетні голова комісії, керівництво лікарні, різні лікарі за фахом та пособники.

Фігуранти розробили план. За певну винагороду поставили на потік виготовлення документів, зокрема і тих, що надавали можливість ухилитися від військової служби та виїхати за кордон. 

Пропонували «послуги» з підготовки та видачі медичних документів, оформлення фіктивних історій хвороб та сприяння в отриманні груп інвалідності. Суми винагороди коливалися від 2 000 до 5 000 доларів США.

«Довірені особи медпрацівників підшукували «клієнтів» та збирали їхні особисті документи для подальшої передачі «в роботу». Посередником між лікарями та пособниками виступала медсестра. За 100 доларів США в день вона реєструвала отримані документи, відповідала за отримання та передачу грошей організатору «схеми», – йдеться в інформації.

Учора, 20 квітня, правоохоронці викрили голову лікарської комісії, медсестру та одну з довірених осіб одразу після отримання та розподілу 4 600 доларів США. Всіх затримано.

За результатами обшуків у службових кабінетах, за місцем проживання фігурантів та у їх авто вилучили гроші в національній та іноземній валюті загальною сумою понад 7 000 000 грн.

Затриманим повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 369-2 КК України (зловживання впливом).

Вирішується питання про обрання їм запобіжних заходів.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм