Хмельничанка з росії вимагає від влади відновлення житла після атаки “шахедами”

Суспільство

Дванадцяту добу на території 24 населених пунктів Хмельницької міської та Чорноострівської селищних громад триває ліквідація масштабних наслідків терористичної атаки ударними “шахедами” в ніч на 13 травня. Більше тисячі мешканців  заявили про пошкодження майна внаслідок влучань в об`єкт неподалік обласного центру. Втім одна із “постраждалих” шокувала навіть владу.

Про це на своїй сторінці у Facebook розповів заступник Хмельницького міського голови — керівник департаменту інфраструктури Василь Новачок.  За його словами, у великої кількості постраждалих людей різні емоції, різні потреби та різне відчуття реальності. Але днями в управління цивільного захисту зателефонувала “гражданка”, яка “шокувала навіть найстійкіших”.

Жінка скаржиться, що їй не надали шифер для відновлення будинку, бо її немає в місті, а квартирантам не дають, бо вони не власники. Приїхати для отримання матеріалів вона не може, бо їй далеко і дорого. На настійливі питання – “то звідки ж їхати?”, жінка відповіла – з росії… З рашки людоньки! Вона живе в рашці, працює там, платить податки, з її сплачених податків орки купили в іранців шахеди, ними розбомбили наше місто і вона стверджує, що “гасударства обязано” їй допомогти”, – написав Новачок. 

В коментарях під дописом посадовця запитали: “І що їй відповіли/порадили?”. Новачок відповів: “Вийти на красную площу з плакатом – Нєт вайнє)”.

Крім того, містяни так коментували цю історію:

  • … жили були дід і бабка. Жили собі на масиві постійно. Хатинку мали. Уродженці РФ. Він поїхав уже років 10 тому в Росію і там помер. Бабка жила тут. Але виїхала також до Росії. В хаті ніхто не проживав. Землю подарувала дочці, їх у неї наче двоє, я їх ніколи не бачила. Одна із дочок також в Росії, друга наче у Франції. В однієї із цих дочок є дочка вона блогер і журналіст. Напевно сумно у Франції . Коли почалася війна вони кинули клич, що здають будинок. Це була сімʼя з Маріуполя. Я не знаю скільки чоловік . Але там жила тільки одна пожила жінка, інші працюють і винаймають житло у місті. Хочуть щоб влада відновила їм житло. Документи відсутні, окрім акту на землю”
  • Цікаво, а ті її квартиранти не причетні до передачі різної інформації своїй власниці, яка можливо в той же час співпрацює з ФСБ?”
  • Покажіть де та хата… Я її розвалю нах*р”
  • Націоналізувати її майно, продати і гроші роздати людям на ремонти”
  • Дайте адресу, зберемо небайдужих людей, знесем взагалі з лиця землі ,щоб не ганьбила українську націю”
  • Оголосіть толоку, розберемо ту хибару на будматеріали. Допоможемо постраждалим”
  • Здається що тут кожен захоче прикласти “свою руку” до знищення цієї будівлі і по цеглині взяти собі, щоб потім використати її коли приїде “хазяка” з раші…”

Зауважимо, що станом на 22 травня влада Хмельницького повідомляла про надання допомоги понад 800 постраждалим від вибухів. На той час відремонтовано 12 покрівель в багатоквартирних будинках, сотні інших житлових будинків та нежитлових будівель.

Сьогодні, 25 травня, на засіданні виконкому Хмельницької міської ради ухвалено рішення про виділення 6 мільйонів гривень на підтримку домогосподарств, що постраждали від терористичної атаки росіян. Ще 4,7 мільйона передбачено на ремонт навчальних закладів, в тому числі й тих, які ошкодженні вибуховими хвилями. Виділили майже 600 тисяч гривень матеріальної допомоги 107 особам, у тому числі постраждалим від атаки “шахедів”. 

Продовжує працювати комісія, яка фіксує пошкодження. За останніми даними, лише домогосподарств, які зазнали руйнувань, налічується майже 3 000. 

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм