Понад 800 осіб у Хмельницькій громаді заявили про пошкоджені обстрілами будівлі

Інфраструктура

У Хмельницькій міській тергромаді та прилеглих селах тривають роботи із відновлення будівель, пошкоджених внаслідок влучань ворожих “шахедів”. Йдеться про надзвичайно великий ступінь пошкоджень: сотні приватних житлових будинків та багатоповерхівок, а також сотні інфраструктурних об`єктів (школи, садочки, заклади культури, комерційні приміщення тощо). 

Як повідомив міський голова Олександр Симчишин, роботи дуже багато, тож сподівається на розуміння і витримку.

Комунальні служби сьогодні, демонтовували, склили, ремонтували покрівлі, записували постраждалих, цифрували інформацію, допомагали, радили, слухали”, – зазначив мер.

За його словами, прийняли заяви від понад 800 громадян. Обіцяє, що до всіх, хто залишив заявку, згодом зателефонують і виїде комісія з обстеження, щоби видати акт пошкодження.

Крім того, видали:

  • понад 2250 квадратних метрів плівки;
  • порізали більше 300 квадратних метрів скла;
  • відремонтували 8 покрівель багатоквартирних будинків;

На завтра, 14 травня, з 9 ранку видаватимуть:

  • скло на вулиці Шухевича, 90 (“Плоскирів”) та вулиці Волочиська (Залізнична лікарня) у Хмельинцькому;
  • матеріали в селах Малашівці, Мацьківці, Шаровечка, Олешин, Черепова та Іванківці (точний час і локацію маю надати старости округу).

Паралельно комунальники здійснюватимуть ремонтні роботи.

Один із пошкоджених навчальних закладів на території Хмельницького району (фото ХМ-ІНСАЙД)

Також, за інформацією Хмельницької ОВА, жителям постраждалих громад допомагають із першочерговим відновленням зруйнованих приміщень партнери гуманітарного кластеру з питань житла.

За сприяння ОВА УВКБ ООН планують доставити до жителів зони ураження 8 000 квадратних метрів плівки для вікон, яка піде для потреб власників пошкоджених осель. Також, завдяки цій організації, придбано 7 000 шиферних листів, які невдовзі будуть доставлені до місця призначення (2 000 для Хмельницької ТГ, 5 000 для Чорноострівської ТГ)”, – йдеться в інформації.

Пошкоджена російськими “шахедами” операційна Першого військового шпиталю ветеринарної медицини

Додамо, що кількість постраждалих внаслідок нічної атаки дронами-камікадзе у Хмельницькому районі доходить до 30. Нагадаємо, визначено місця, де мешканці можуть подати заявки про пошкодження та отримати будматеріали для відновлення.

Один із постів залізничників у зоні ударної хвилі (фото Укрзалізниці)

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм