Хмельниччина приєдналась до акції «16 днів проти насильства»

Суспільство

Сьогодні, 25 листопада, на майдан Незалежності в Хмельницькому вийшли учасники Міжнародної акції «16 днів проти насильства». Вони  тримали помаранчеві кульки, як символ світлого майбутнього, вільного від насильства щодо жінок та дівчат. Також розгорнуто експозицію «Річ у тім…» проти домашнього насильства.

Метою акції, як зауважують в Хмельницькій ОДА, є привернення уваги громадськості до актуальних для суспільства проблем подолання домашнього насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок та чоловіків.

Перший заступник голови ОДА юрист за освітою Сергій Тюрін наголосив, що насильство є глобальною проблемою, адже поширене не лише в нашій країні, а й усьому світі. А будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням її прав. Тож обов’язком для всіх є формування нової свідомості людей щодо нетерпимого ставлення до будь-якого прояву насильства.

За його словами, для підтримки та допомоги постраждалим від домашнього насильства уряд виділив субвенції для Хмельницької область у сумі 11 мільйонів 628 тисяч 375 гривень.

«Хмельниччина є лідером з використання цих коштів. Наразі тривають роботи зі створення трьох притулків, трьох мобільних бригад, двох спеціалізованих служб первинного соціально-психологічного консультування та одного денного центру соціально-психологічної допомоги», – сказав Сергій Тюрін.

Додав, що в області вже створено та працює 51 служба й установа для постраждалих від домашнього насильства.

Всеукраїнська кампанія «16 днів проти насильства» триватиме з 25 листопада по 10 грудня. Аналогічні заходи відбулися й у районах Хмельниччини. 

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм