Хмельницькі добровольці пропонують нардепам усунути прогалини в законодавстві

Політика

До добровольчого формування Хмельницької міської територіальної громади №1 “Авангард” днями завітали народні обранці з пропрезидентської партії. Метою візиту було ознайомитися з особливостями несення служби та обговорити потреби. У відповідь бійці звернулися до політиків з пропозицією усунути прогалини в законодавстві щодо діяльності таких формувань.

Про це повідомили на сторінці ДФТГ “Авангард” та голова партії “Слуга Народу” Олена Шуляк, котра особисто відвідала хмельницьких добровольців.

12 000 вмотивованих добровольців, які потенційно готові боротися з ворогом, маємо на Хмельниччині (цифра лише з одного регіону!) Тому у ворога немає шансів. Наша перемога — лише питання часу. В цьому вкотре переконалася, відвідавши під час робочої поїздки у цей край”, – написала політикиня на своїй сторінці у Facebook.

За її словами, саме Хмельницьке добровольче об’єднання — одне з найбільших в області, яке з перших днів війни виконує надважливі завдання щодо захисту. Зауважує, що сотні бійців стоять на блокпостах, патрулюють вулиці разом із нацгвардійцями, допомагають ловити ДРГ, охороняють важливі об’єкти критичної інфраструктури, організовують навчання новобранців на полігонах, виконують інші визначені законодавством завдання тероборони. До того ж, чимало хмельничан з добровольчих лав пішли в ЗСУ.

Хмельниччиною не пройде жоден окупант!”, – наголосила в дописі Олена Шуляк.

Натомість, як зазначають в ДФТГ, “авангардівці” порушили питання прогалин у законодавстві, які, на їх думку, негативно позначаються на діяльності добровольчих формувань тергромад. Тож аби врегулювати це, представники “Авангарду” розробили відповідні зміни до законопроєкту та передали гостям – народним депутатам. 

Зокрема, запропонували внести такі зміни:

  • наділення добровольчих формувань територіальних громад статусом окремої юридичної особи із самостійним бухгалтерським обліком і матеріально-технічним забезпеченням, що дозволить ДФТГ отримувати фінансування і зміцнювати матеріально-технічну базу;

  • визначення статусу командирів добровольчих формувань, що вдосконалить систему прийняття управлінських рішень з питань ДФТГ в межах території відповідної зони ТрО;

  • визначення джерел фінансового та матеріально-технічного забезпечення діяльності добровольчих формувань, а також гарантування соціального і правового захисту їх членів;

  • надання повноважень і відповідальності сільським, селищним, міським радам затверджувати програми підтримки добровольчих формувань, утворених в межах відповідної територіальної громади;

  • впорядкування прав членів добровольчих формувань з питань збереження місця роботи (посади) і середнього заробітку на час виконання державних або громадських обов’язків.

Нагадаємо, бійці добровольчого батальйону Волочиської громади склали присягу.

(Фото зі сторінки Олени Шуляк)

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм