Хмельницькі приватні ринки через зловживання керівників можуть стати комунальними

Інфраструктура

Хмельницький міський голова Олександр Симчишин назвав злочином стягнення з підприємців так званої абонплати директорами ринків та пригрозив їм перевести приватні ринки в комунальні.

Про це він заявив під час сьогоднішнього відеозвернення.

За його словами, тиждень тому частина непродовольчих базарів відновила роботу, частина працює у меншому темпі. Більшість підприємців просто розпродують залишки товару по собівартості. Але хоча б таким чином здійснюється економічна активність. Натомість, деякі керівники ринків вимагають від підприємців повну оплату за утримання.

«Ми на комунальному ринку «Бартер-сервіс» як мінімум на місяць звільняємо підприємців від абонплати, залишаємо тільки потребу в оплаті за охорону,… за спожиту електроенергію по лічильнику, і фактично на місяць основна частина абонплати буде звільнена. Ми хочемо, щоб так зробили усі керівники приватних ринків. Жодних команд чи доручень від міського голови, як вчора звучало на одному з ринків, про 100-відсоткову оплату бути не може. Воєнний стан – це форс-мажор. Люди не мають ресурсу. Частину ресурсу вони віддають на волонтерство і військо. Вважаю це злочином – вимагати від них повної оплати», – сказав Олександр Симчишин.

Він попередив, що у випадку, якщо такі історії будуть повторюватись, особисто ініціюватиме початок процедури, аби такі ринки, де є зловживання керівників, ставали комунальними.

«В умовах правового режиму воєнного часу це зробити дуже просто. Бізнес має відновитись і працювати», – наголосив мер.

Крім того, зауважив, що відзавтра, 18 березня, в Хмельницькому запрацює проєкт «Гаряча кнопка для бізнесу». Він передбачає допомогу щодо зайнятості робочих місць, розміщення евакуйованого з «гарячих» регіонів бізнесу, а також з питань, пов’язаних із податковими і фіскальними органами.

Нагадаємо, мер Хмельницького пригрозив вилучати квартири через спекуляцію з орендою. 

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм