На Хмельниччині майже 2 млн грн «ковідного» фонду витрачені з порушеннями, – Держаудитслужба

Економіка

Фінансові збитки під час використання через публічні закупівлі на Хмельниччині коштів «ковідного» фонду склали 1,9 мільйона гривень. Більшість цієї суми уже відшкодовано. За деякими фактами розпочато кримінальні провадження.

Такими є результати перевірок у першому кварталі цього року, проведених Управлінням Західного офісу Державної аудиторськоїслужби в Хмельницькій областіПро них детальніше розповіли ексклюзивно виданню «ХМ-ІНСАЙД». 

Аудитори перевірили більше сотні публічних закупівель та додержання інших вимог законодаства закладами охорони здоров’я області, які стосувалися використання коштів субвенцій з держбюджету на забезпечення киснем лікарень, що надають допомогу пацієнтам з COVID-19. Також перевірили витрати «ковідного» фонду на придбання медзакладами рентгенівського обладнання і ультразвукової діагностики.

«Нашим спеціалістам довелося, так би мовити, пройти непростий шлях, аби обладнання вартістю понад 1,3 мільйона гривень опинилася там, де й повинно бути – в медзакладі. Адже на його закупівлю були витрачені кошти платників податків: частина коштів державної субвенції, частина місцевого бюджету і власні гроші лікарні», – розповів заступник начальника Західного офісу Держаудитслужби Анатолій Марценюк

Заступник начальника Західного офісу Держаудитслужби Анатолій Марценюк (фото «ХМ-ІНСАЙД»)

Йдеться про кисневу станцію, що в комунальному медично музакладі  «Спеціалізована медико-санітарна частина метішин». За словами  Анатолія Марценюка, під час перевірки безпосередньо в медзакладі аудитори не виявили цього обладнання, хоча кошти вже були перераховані

«Спеціалістам Держаудитслужби надали для перевірки договори відповідального зберігання цього обладнання, яке нібито знаходилось на той момент у столиці, згодом чомусь за документами киснева станція «опинилася» на зберіганні в Дніпропетровській області. І  поки наші працівники вживали заходи задля пошуку фактичного місцезнаходження дороговартісного обладнання, його таки доставили в СМСЧ Нетішина»каже Анатолій Марценюк.

Киснева станція НМР «СМСЧ м. Нетішин» вартістю 1,33 млн грн (фото Нетішинської МР)

Суттєві фінансові збитки лікарням також завдано внаслідок укладання договорів з ТОВ «ХОВП «Медтехніка».  Тут встановлено ряд порушень щодо завищення цим товариством вартості послуг із влаштування, монтажу, поточного ремонту систем киснепостачання Внаслідок розмір шкоди, завданої закладам охорони здоров’я Хмельниччини, склав 518,9 тисячі гривень.

«В основному, йдеться про витрати за рахунок накрутки вартості придбаних матеріалів для встановлення, монтажу та обслуговування кисневих станцій. Але реально суму збитків можна вважати набагато більшою. Нам не вдалося дослідити всі договори і всю проектно-кошторисну документацію, оскільки ревізорів на зустрічні звірки за усіма перевіреними об’єктами товариство ХОВП «Медтехніка» не допустило. Наразі ми очікуємо реакції Нацполіції, яка за нашими матеріалами розпочала досудове розслідування», –  зауважує Анатолій Марценюк.

Найбільшу суму збитків від «співпраці» з «Медтехнікою» виявлено в  КНП «Хмельницький обласний госпіталь ветеранів війни» – на 228,2 тисячі гривень. З них 26,4 тисячі уже відшкодовано медзакладу.

У  КП «Хмельницька міська лікарня» збитки становлять 153,9 тисячі гривень. Тут, кажуть, активно вживають заходів для  усунення порушення: з метою подання позову до суду направлено претензії до ТОВ «ХОВП «Медтехніка» про відшкодування завданих матеріальних втрат.

Порушення фактичного невиконання робіт, передбачених проектно-кошторисною документацією, виявлено і в ряді інших лікарень:
КНП «Кам’янець-Подільська міська лікарня» – 3 600 гривень (не повернуто);
– КНП «Шепетівська центральна районна лікарня» – 54,5 тисячі гривень Медтехніка» відшкодувала завищену вартість робіт на рахунок лікарні);
КП «Славутська міська лікарня ім. Ф.М. Михайлова» – 64,1 тисячі гривень (відшкодовано на розрахунковий рахунок лікарні 32,3 тисячі гривень);
– КП «Хмельницька інфекційна лікарня» – 2 500 гривень (повністю відшкодовано на розрахунковий рахунок медзакладу);
– КНП «Городоцька міська багатопрофільна лікарня» – 12,2 тисчі гривень (порушення усунуто шляхом передачі лікарні кошторисної документації);
– КНП «Красилівська багатопрофільна лікарня» – 12,5 тисячі гривень (всю суму відшкодовано на розрахунковий рахунок лікарні). 

На сьогодні, наголошують в Держаудитслужбі, робота посадових осіб замовників щодо дотримання законодавства у сфері закупівель як в галузі медицини, так і в інших, перебуває на контролі Управління

«Зокрема, тривають перевірки закупівель та реалізація матеріалів по Розсошанській селищній раді, Управлінні комунальної інфраструктури Хмельницької міськради, Службі автомобільних доріг в області. Лише в двох останніх встановлено витрат із порушенням на півтора мільйона гривень», – констатує Анатолій Марценюк.

В Управлінні озвучили загальну статистику за результатами моніторингів закупівель, проведених у першому півріччі: виявлено порушень на суму понад  260 мільйонів гривень, попереджено порушень та їх наслідків на майже 50 мільйонів, відмінено 14 процедур закупівель загальною очікуваною вартістю 27,7 мільйона та розірвано 27 договорів на 22,2 мільйона гривень.

 

ДО ТЕМИ: Під час закупівлі обладнання для амбулаторій Хмельниччини організатори злочинної схеми, до якої причетні голова та секретар тендерного комітету одного з державних підприємств області, привласнили 600 тисяч гривень. 

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм