На вулицях Хмельницького запрацювали інспектори з паркування

Інфраструктура

Відділ інспекції з паркування при управлінні транспорту та зв’язку Хмельницької міської ради розпочав свою роботу. Сьогодні, 20 липня, на вулиці Хмельницького уже вийшли перші інспектори. Про це повідомив заступник міського голови Микола Ваврищук.

Передувало цьому онлайн опитування, в якому більше 57% хмельничан, що висловили свою думку, підтримало таку ідею. Сьогодні ж журналістам продемонстрували процес притягнення до адміністративної відповідальності порушників правил паркування.

За словами Миколи Ваврищука, наразі з 21 липня працюватимуть 2 інспектори, обрані на конкурсі. Невдовзі їх кількість планують збільшити.

«Розпочинають інспектори з паркування роботу з центральних вулиць, адже саме тут маємо найбільше проблем. Часто порушники блокують рух громадського транспорту», – каже посадовець міськради.

Кожен з працівників забезпечений планшетом для фотофіксації порушень, мініпринтером для друку повідомлень, нагрудною відеокамерою.

Процес фіксації порушення паркування такий: спочатку фотофіксація, далі – залишення повідомлення на лобовому склі автомобіля, направлення постанови за місцем реєстрації транспортного засобу. Для цього присутність водія на місці порушення не є обов’язковою.

Водій зможе побачити фото порушення та сплатити штраф, скануючи QR код на повідомленні. Сплата штрафу можлива також через банк. При оплаті штрафу протягом 10 днів є можливість сплатити лише 50%, а от при несплаті – виконавча служба стягуватиме вдвічі більше.

До 1 вересня інспекція проводитиме лише профілактику серед водіїв, залишаючи порушникам лише попередження. А вже з вересня почнуть оформляти адміністративні постанови, які передбачають штраф від 340 до 680 грн відповідно до статті закону, за якою порушено правила паркування.

У міськраді зауважують, що наступним етапом буде включення в процес роботи автоевакуаторів.

Як повідомляв ХМ-ІНСАЙД, Хмельницька міська рада утворила відділ інспекції з паркування при управлінні транспорту та зв’язку. На програму платного паркування в обласному центрі планують витратити 7,5 мільйона гривень.

(Фото зі сторінки ФБ Миколи Ваврищука)

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм