Тимчасова міжвідомча комісія виявила численні порушення в Хмельницькому НВО №1, де захворіли діти (ФОТО, ВІДЕО)

Здоров‘я

Сьогодні, 14 вересня, у Хмельницький прибули представники тимчасової міжвідомчої комісії на чолі з міністром освіти і науки Сергієм Шкарлетом. Мета – розслідування масового захворювання дітей у НВО №1.

За словами очільника МОН Сергія Шкарлета, спалах харчового отруєння серед учнів цієї «школи-дитячого садочка» став наймасовішим від початку поточного року. А недбалість керівника закладу освіти й бездіяльність посадовців органів місцевого самоврядування ставлять під загрозу здоров’я дітей, їхніх батьків та освітян. Вони, як зауважив міністр, на шостий день після спалаху не могли на запит МОН надати вичерпної інформації про ситуацію.

«Ми б рекомендували поліції звернути увагу на деякі факти, коли сьогодні ми от почули виписують з лікарні дітей, які не зовсім в стані одужання. Чи перевірялись книжки [медичні], чи правильно заповнювався журнал здоров’я, чи взагалі дотримувався санітарний регламент поводження з продуктами. Там є питання, що дехто з працівників курив, а одна і та сама людина мала відношення до кухні і при цьому – до прибирання. Взагалі неприпустимі такі речі!», – зауважив Сергій Шкарлет.

Голова Держпродспоживслужби Владислава Магалецька запевнила, що перевірятимуть весь ланцюг поставки продуктів харчування, а також можливі факти фальсифікації проходження медоглядів.

Головний Держсанлікар Ігор Кузін звернув увагу, що в НВО №1 встановлено численні порушення  санітарного регламенту, а подібні порушення «коштують людських життів і можуть бути ризикованими з точки зору виникнення локальних спалахів».

Міністр освіти наголосив, що ініціюватиме відсторонення від посад на період слідства причетних до цієї ситуації працівників школи та Хмельницької міськради, як засновника.

Схоже, через цю ситуацію на всі навчальні заклади Хмельниччини чекають перевірки щодо додержання санітарних норм. Принаймні, про це заявили очільник МОН Сергій Шкарлет та голова Хмельницької ОДА Сергій Гамалій.

Посадовці відверто поспілкувалися з батьками учнів НВО №1 на території школи, які просили справедливого розслідування. Про що говорили, дивіться у відео:

 

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм