У Хмельницькому ініціюють позачерговий медогляд персоналу усіх харчоблоків навчальних закладів

Здоров‘я

Через надзвичайну ситуацію із масовим захворюванням учнів НВО №1  Хмельницька міська рада ініціюватиме питання про проведення позачергового медичного огляду персоналу харчоблоків усіх навчальних закладів міської громади.

Про це сьогодні, 13 вересня, під час брифінгу повідомив заступник міського голови Михайло Кривак.

За його словами, працівники харчоблоку НВО №1, де виявили золотистий стафілокок, проходили медогляд у поліклініці №4. 

«Про це є відповідні записи. І ставити під сумнів ті записи у директора навчального закладу немає підстав. Але ми ініціюємо проведення позачергового медогляду усіх працівників харчоблоків освітніх закладів громади», – сказав посадовець.

Додав, що до керівниці НВО №1  Оксани Романів буде застосовано адмінвідповідальність у виді штрафу. Суму він не озвучив, але наголосив, що директорка працюватиме й надалі. Стосовно кримінальної відповідальності (поліція відкрила кримінальне провадження за ст. 325 КК України ред.), то слідство має визначити ступінь вини і міру покарання. Про умисність зараження дітей, як зауважив Михайло Кривак, мова не йде.

На переконання голови Хмельницької ОДА Сергія Гамалія,  контролювати проходження медогляду підлеглими мають керівники навчальних закладів. 

«Наголошую, що кожен працівник навчального закладу має відповідально ставитись до проходження обов’язкового медичного огляду, а проконтролювати це мають безпосередньо керівники закладу. Вважаю за доцільне проведення додаткової перевірки щодо дотримання санітарних норм у всіх навчальних закладах області, аби подібних ситуацій більше не виникало», – написав він на своїй сторінці у Facebook, оприлюднивши документ про результати епідрозслідування.

Станом на сьогодні, за словами ще одного заступника міського голови Роман Примуша, уже виписано з інфекційної лікарні 8 осіб, решта семеро завершать лікування і повернуться додому у вівторок-середу. Нагадаємо, що загалом занедужали 92 учні молодших класів та мама школяра.

Наразі відомо, що у 4-х працівників харчоблоку НВО №1  виявлено золотистий стафілокок, вони відсторонені від роботи і проходять лікування. Також бактерію виявлено у трьох стравах та у 27-ти зразках із 60-ти змивів.

Всі продукти, що були на харчоблоці навчального закладу, як зауважила представниця Держпродспоживслужби, вилучать та утилізують. Триває дезінфекція приміщень. За попередніми даними, навчання у школі планують відновити не раніше 22 вересня.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм