У будинку-інтернаті на Хмельниччині виявлено нестачу продуктів: директору оголосили догану

Суспільство

На Хмельниччині тривають перевірки комунальних закладів обласної ради. Днями моніторингові групи побували у двох будинках-інтернатах для громадян похилого віку та осіб з інвалідністю. Як наслідок інспектування – одному з керівників оголошено догану.

ХМ-ІНСАЙД уже повідомляв про результати попередніх перевірок геріатричних закладів. Так, у будинку-інтернаті для громадян похилого віку виявлено порушення при списанні продуктів, санітарного стану, використання старих матраців за наявності нових. Ще в двох закладах знайшли мертвих гризунів на харчоблоці та махінації із пенсіями підопічних. У психоневрологічному інтернаті виявили «приховані» солодощі.

Цього разу з інспекційною перевіркою навідалися у Лісоводський будинок-інтернат для громадян похилого віку та інвалідів, що на Городоччині. Під час огляду харчоблоку та інших приміщень виявлено ряд порушень, повідомляє пресслужба обласної ради.

Зокрема, меню не затверджено, на харчових зразках відсутня дата проби, лишки за деякими медпрепаратами, на промисловому складі ведуться лише оборотні відомості, журнали складського обліку відсутні і залишки щоденно не виводяться.

«І хоч на складі продуктів журнал обліку є, але встановлена нестача риби хек в кількості 42 кілограми і соку по 1,9 літра в пакетах, всього 117 літрів.  Крім того, в уповноважених осіб виникли сумніви щодо добросовісного постачання харчових продуктів», – йдеться в інформації облради.

За результатами виїзду відібрано відповідні пояснення, а директору закладу Олені Маринчук оголошено догану.

Також перевірено Вереміївський будинок-інтернат для громадян похилого віку та інвалідів (Красилівщина), де наразі проживає майже півсотні підопічних, половина яких – особи з інвалідністю.

Тут розпочато ремонтні роботи, аби замінити пластикову оббивку в коридорах. На ці потреби з обласного бюджету виділено 400 тисяч гривень.

«Щодо  діяльності закладу, то особливих порушень не виявлено, працівники дотримуються санітарно-гігієнічних вимог. Не знайшли й розбіжностей на складі. А при спілкуванні із директором Світланою  Побережною надано загальні рекомендації для подальшої роботи», – зауважили в обласній раді.

Запевнили, що такі аудиторські перевірки триватимуть надалі, оскільки це дає можливість проаналізувати не лише  показники фінансово-господарської діяльності, а й на місці реально оцінити стан справ цих закладів.

(Фото Хмельницькоі обласної ради)

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм