У Кам`янці-Подільському з постаменту зняли радянський танк (ФОТО)

Культура

Після активних обговорень і суперечок, в місті Кам`янець-Подільський таки вирішили декомунізувати пам’ятник у сквері Танкістів. З постаменту зняли радянський танк Т-34.

Пам’ятник танкістам 4-ї танкової армії генерал-лейтенанта Дмитра Лелюшенка та 10-го гвардійського Уральського добровольчого танкового корпусу генерал-майора Євтихія Бєлова відкрили 9 травня 1947 року на честь армійців, які звільняли місто від німецько-фашистських загарбників. На постамент підняли Т-34, який на прохання кам’янчан надав маршал СРСР Іван Конєв.  Біля нього, зазвичай, офіційно вшановували загиблих у Другій світовій війні.

Постамент із тоталітарною символікою місцева влада намагалась декомунізувати ще в 2016 році. Тоді виконком Кам’янець-Подільської міської ради не зумів ухвалити рішення «Про демонтаж символів «серп і молот», розміщених на постаменті у парку Танкістів», оскільки для цього не вистачило голосів. До проєкту рішення були зауваження, зокрема, вказувалось на те, що в цьому випадку серп і молот «не призводить до пропаганди злочинного характеру» та він споруджений на місці поховання невідомого солдата.

Торік постамент розмалювали невідомі. А цьогоріч, напередодні Дня праці, зображені тут серп і молот вирішили просто зафарбували у білий колір. Раніше зняли бронзову зірку з “вічного вогню”, розташованого біля підніжжя постаменту.

Нині ж із постаменту зняли сам танк під пісню “Ой, у лузі червона калина!”, яку виконували присутні тут кам`янчани. Машину тимчасове збереження заберуть військові. Проте, що планується на місці, де стояв Т-34, наразі невідомо. Так само, як і невідома доля інших тоталітарних символів на цьому постаменті, зокрема, “червоної зірки”, пам’ятної таблички. Крім того, досі не вирішеним залишається питання перейменування скверу Танкістів. 

Нагадаємо, нещодавно в Красилові знесли “пам’ятник чекістам”, у Чемерівцях ухвалено рішення про демонтаж радянського танку. А в Хмельницькому танк не демонтовуватимуть, бо він “український”.

(Скриншоти відео “Вечірній Кам‘янець”)

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм