Уряд пом’якшив в Україні карантинні обмеження

Суспільство

Кабінет Міністрів схвалив зміни до постанови про встановлення в Україні карантину. Вони стосуються проведення масових заходів, роботи громадських закладів та перетину держкордону іноземцями.

Про це йдеться в постанові уряду №583 від 2 червня 2021 року, опублікованій 7 червня.

ДОЗВОЛЕНО:
– приймання відвідувачів у кінотеатрах, театрах, кінозалах із заповненістю  2/3 місць у кожному окремому залі;
– проведення будь-яких масових заходів із заповненістю 2/3 місць;
– проведення масових заходів без обмежень кількості осіб, якщо всі учасники матимуть негативні ПЛР-тести чи документи про отримання повного курсу вакцинації;
– кафе та ресторанам працювати цілодобово, розміщувати столики на відстані 1,5 метра замість 2-х;
– роботу готелів, кемпінгів і хостелів.

Також, уряд дозволив іноземцям при в’їзді до України мати крім страхового полісу одну з таких позицій: негативний ПЛР-тест чи експрес-тест на антиген (не більше як за 72 години до перетину кордону), або документ про повну імунізацію від COVID-19 вакцинами, які схвалені ВООЗ.

Наразі Хмельницька область, як і всі регіони України, перебуває у «жовтій» зоні епіднебезпеки, однак за рівнем епідпорогу та коефіцієнтом виявлення нових випадків інфікування відповідає «зеленій».

За даними облдержадміністрації, на Хмельниччині зареєстровано 88 267 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 4 – нових. Одужало 84 530 осіб, померло внаслідок ускладнень – 1 836.  Лікується 1 901 особа, в тому числі стаціонарно – 211. Завантаженість ліжкомісць з киснем становить 13,7%.

Нагадаємо, міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко припускає можливість послаблення карантину вліткуЗа його словами, в Україні вже є карантинна, пандемічна втома:  «Тому, коли у нас стабілізація епідситуації, можна трохи-трохи відкрити, зробити певні послаблення».

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм