Ворожими обстрілами на Хмельниччині пошкоджено два навчальних заклади, – МОН

Інфраструктура

Міністерство освіти і науки України збирає інформацію про кількість руйнувань, завданих українським навчальним закладам внаслідок нападу РФ на Україну. Декілька місяців тому МОН запустило інтерактивну мапу Saveschoois, на якій зазначає кількість пошкоджених та знищених навчальних закладів через ворожі обстріли. Є такі і на Хмельниччині.

За інформацією сайту, усього 2 211 заклад освіти постраждали від бомбардувань та обстрілів, 230 з них зруйновано повністю.

Агресор стверджує, що наносить удари виключно по військових об’єктах нашої країни. Міністерство освіти і науки зібрало численні факти та аргументи, які спростовують це твердження: російські війська руйнують школи та університети, дитсадки і дитячі будинки”, – наголошують в МОН.

Найбільше таких закладів постраждало на Донеччині — 523, на Волині, Закарпатті, Івано-Франківщині та Буковині — жодного.

Щодо Хмельницької області, то, за даними відомства, йдеться про пошкодження від обстрілів окупантськими військами 2-х освітніх закладів: школи і дитячого садочка. Місце їх розташування наразі не уточнюється.

Нагадаємо, Хмельницька, як і більшість відносно спокійних областей, готується до очного навчання з 1 вересня. Хмельниччина потрапила до четвірки регіонів, де за програмою “Безпечна школа” в окремих закладах освіти повністю обладнають укриття. Крім того, тут в одній зі шкіл облаштують “модельне” сховище. Натомість, за інформацією ОВА, у майже 200 школах навчатимуть дистанційно через відсутність сховищ. Проте, якій саме формі навчання надають перевагу батьки для своїх дітей, начальник Хмельницької ОВА навіть ініціював опитування

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм