Вже не «Світанок», але ще не музей: перспективи Малієвецького палацу обговорили влада і громада

Культура

Перспективи подальшого функціонування комунального закладу культури «Малієвецький обласний історико-культурний музей» обговорили сьогодні, 6 вересня, представники влади та громадськості.

Рішення про створення комунального закладу культури на базі ліквідованого обласного дитячого спеціалізованого санаторію «Світанок», що на Дунаєвеччині, депутати облради ухвалили ще на квітневій сесії.

На сьогодні ж КЗК «Малієвецький обласний історико-культурний музей» ще не зареєстрований, оскільки триває процес ліквідації санаторію. Але вже відомо, якими будуть основні напрямки його діяльності. Про це повідомляє пресслужба Хмельницької обласної ради.

«Це – музейна сфера, мистецький простір, туризм, рекреація та реставрація. Адже територія музею поєднує пам’ятку архітектури національного значення – Садибу Орловських та пам’ятку садово-паркового мистецтва національного значення «Малієвецький парк», – йдеться в інформації ради.

В робочій зустрічі взяли участь начальник управління з питань спільної власності територіальних  громад  обласної ради Едуард Монастирський, керівник юрвідділу обласної ради Сергій Циц, директор Департаменту фінансів ОДА Сергій Пенюшкевич, керівник управління культури ОДА Оксана Натальська, голова громадської організації  «Малієвецька спадщина» Анастасія Донець.

На їх переконання, популяризація пам’ятки дасть змогу не лише збільшити кількість туристів, а й зберегти її від руйнування, залучити інвестиції та гранти, сприяти розвитку сільської території. А саме село Маліївці в недалекому майбутньому може перетворитись на потужний туристичний центр області.

Нагадаємо, у графському палаці Орловських знайшли унікальну фреску, яку донедавна вважали втраченою.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм