Хмельницька облрада має намір ліквідувати чотири комунальні заклади

Суспільство

На четвертій сесії Хмельницької обласної ради 8 квітня депутати розглянуть питання щодо ліквідації чотирьох  закладів комунальної власності.

Відповідні проєкти рішень оприлюднено на сайті облради.

Зокрема, пропонується припинити шляхом ліквідації:

  • обласний дитячій спеціалізований санаторій «Світанок» (село Маліївці, Дунаєвеччина);
  • Кам’янець-Подільський обласний дитячий спеціалізований санаторій (місто Кам’янець-Подільський);
  • Великожванчицький обласний дитячий пульмонологічний санаторій (Дунаєвеччина).

Підставою рішення стало подання Хмельницької обласної державної адміністрації від 15 березня 2021 року. Згідно з пояснювальними записками, метою ліквідації санаторіїв є «проведення реформування закладів охорони здоров’я – об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Хмельницької області, ефективного використання матеріальних ресурсів, удосконалення структури та оптимізації управління закладами охорони здоров’я».

Питання закриття цих фтизіатричних дитячих санаторіїв виносилися на розгляд сесії обласної ради ще 25 червня 2020 року. Згодом їх зняли з порядку денного, виділивши необхідні кошти на діяльність цих закладів до кінця 2020 року, а потім перевели із цілорічного на сезонний режим роботи.

У разі підтримки проєктів рішень про ліквідацію, приміщення санаторіїв, кожне з яких має своє вікове історичне минуле, перейдуть на баланс громад. Персонал звільнять. Як писав «ХМ-ІНСАЙД», альтернативою для маленьких пацієнтів пропонують амбулаторне лікування або Староушицький обласний дитячий санаторій «Дністер».


Крім того, пропонується припинити шляхом ліквідації Хмельницьку обласну фірму «Фармація», розташовану по Львівському шосе в обласному центрі.

Підстава –  висновок постійної комісії облради з питань управління комунальною власністю та приватизації, у зв’язку з тим, що «Фармація» фактично припинила господарську діяльність.

Раніше перший заступник голови облради Володимир Гончарук, який очолив комісію з інвентаризації та передачі майна з балансу ХОФ «Фармація» на баланс КП «Комунальники», повідомляв, що підприємство роками планомірно доводилось до банкрутства, зазнало рейдерського захоплення «афільованими фірмами». Це призвело до збитків перед постачальниками та бюджетом в сумі майже 3 мільйона гривень, а також заборгованості із зарплати – понад 1,3 мільйона.

 

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм