ХМЕЛЬНИЧЧИНА СТАНЕ КОМУНІКАЦІЙНИМ МАЙДАНЧИКОМ ДЛЯ МІЖНАРОДНИХ БЛАГОДІЙНИКІВ

Статті

Надати можливість тим, хто прагне допомагати, напряму спілкуватися з тими, хто потребує цієї допомоги. Такою є основна мета партнерського майданчика міжнародної допомоги при Хмельницькій ОВА, яку презентували сьогодні, 2 червня. Ініціатива наразі в Україні нова. 

До участі безпосередньо і в режимі онлайн долучилися представники понад 30 міжнародних організацій, фондів та проєктів, які опікуються долею українців в умовах військової агресії, а також волонтери, посадовці, ЗМІ. Обговорювали формат співпраці, ділилися власним досвідом, пропонували своє бачення партнерства в гуманітарній сфері.

Про те, що ця ініціатива є дуже важливою для Хмельниччини, наголосив заступник голови ОВА Володимир Юр’єв. Адже зараз в області перебувають понад 130 000 людей, які рятувались від війни. Вони, як і місцеві мешканці, потребують підтримки від благодійників.

“З початком війни ми зіткнулися з великою кількістю запитів від міжнародних організацій, громад та громадян щодо надання та отримання допомоги. У певний момент ми зрозуміли, що цей потік запитів потребує систематизації. Сьогодні презентуємо партнерський майданчик міжнародної допомоги при обласній військовій адміністрації, який має стати комунікаційною платформою для всіх, хто прагне допомагати Хмельниччині, та всіх, хто сам потребує допомоги”, – сказав посадовець.

Водночас, на презентації наголошувалось, що Хмельницька область вже має фундамент для партнерського майданчика. Наприклад, гуманітарний штаб, який діє з перших днів широкомасштабного вторгнення ворога. Його працівники мають значний досвід співпраці з благодійниками та розуміння проблем і запитів. Також колцентрякий цілодобово вирішує важливі питання: від пошуку житла до релокації підприємств із окупованих регіонів. А ще освітній хаб, яким вже скористалося понад 16 000 осіб.

За словами Володимира Юр’єва, у планах – створення інтерактивної карти області, яка міститиме усі необхідні відомості та контактні дані про потреби з усіх громад.

Про свою діяльність та досвід співпраці з ОВА й іншими органами влади розповіли представники БФ “Захисти Хмельниччину”, Агенції регіонального розвитку Хмельницької області, Об’єднання волонтерів “Захист”Ідеями поділилися й представники Міжнародної організації з міграції, Всесвітньої організації охорони здоров’я, Офісу ООН з координації гуманітарних питань, Шведсько-українського проєкту “Підтримка децентралізації в Україні”, “Terre de hommes” та інших.

Що ще передбачає партнерський майданчик міжнародної допомоги при Хмельницькій ОВА?

Насамперед, безпосередня підтримка внутрішньо переміщених осіб (облаштування та ремонт житла, забезпечення засобами гігієни, одягом). Також проєкти на перспективу: наприклад, навчання лікарів особливостям роботи з пацієнтами із посттравматичними стресовими розладами; навчання, працевлаштування та реінтеграції ВПО; фінансування мікропроєктів та інше. 

(За матеріалами Хмельницької ОВА)

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм