ІЗ ЗІРКОВИМИ ЖУРІ ТА «ЧЕРВОНОЮ» ДОРІЖКОЮ: НА ХМЕЛЬНИЧЧИНІ ВІДБУДЕТЬСЯ ПЕРШИЙ КІНОФЕСТИВАЛЬ

Статті

Три десятка кінострічок відомих і аматорських режисерів оцінюватимуть зіркові журі на І-ому Хмельницькому кінофестивалі, який триватиме упродовж трьох днів. Переможці отримають подільські «оскари», а кінопокази  прем’єрних робіт відбуватимуться для глядачів безкоштовно.

Про це сьогодні, 26 серпня, на пресконференції розповіли голова Хмельницької ОДА Сергій Гамалій, голова обласної кінокомісії  Костянтин Дєтковський та програмний директор кінофестивалю режисер Андрій Заєць.

За словами Сергія Гамалія, перший Хмельницький кінофестиваль, запроваджений із метою розвитку та популяризації унікальних подільських локацій і кіноіндустрії. Ініційований облдержадміністрацією. Проходитиме за фінансової підтримки Держкіно і меценатів.  Триватиме з 10 по 12 вересня.Розпочнеться в перший день близько 17 години у фортеці в Кам’янці-Подільському із «червоної» доріжки.

«Всього було подано 170 заявок від конкурсантів, як аматорів, так і професіоналів. Відібрано 29 фільмів. Їх оцінюватимуть зіркові журі. Наразі не називатиму імена всіх, але скажу, що серед них є Остап Ступка, Денис Тарасов та інші відомі особистості», – зауважив очільник ОДА.

Переможці отримають грошові винагороди та спеціальну статуетку із дипломом. Щодо статуетки, то, за словами її автора художника Дениса Мельника, це – хлопчик з відеокамерою в руці.

«Він символізує молодість фестивалю і нестримне бажання популяризувати вітчизняне кіно. Тобто ідея така: якби давали більше свободи тій «дитині», яка «сидить» всередині кожного з нас, то більше могли би створити цікавого і вільного. От тільки у нього ще немає імені. Тож ми пропонуємо назвати його разом. Виберемо найкраще ім’я для символу і 3 вересня  озвучимо», – каже Денис.

Конкурсні фільми демонструватимуть в кінотеатрах «Дружба» – у Кам’янці-Подільському, імені Шевченка та  Woodmaal – у Хмельницькому. Також їх можна буде побачити в Шепетівці за допомогою кіномобілю, та просто неба у Красилові. Всі покази – безкоштовні.

Режисер Андрій Заєць привідкрив завісу кінострічок, які братимуть участь у фестивалі. Це будуть повнометражні та короткометражні документальні, ігрові, анімаційні фільми. 29 з них претендуватимуть на номінації і один – поза конкурсом.

Наприклад, відбудеться прем’єра фільму «Чому я живий?», знятого на знаменитій Одеській кіностудії з відомими акторами у ролях.

Також вперше повноцінно покажуть альманах «За вікном», який знімався у 10-ти містах України семи режисерами.

«Він унікальний тим, що зйомки проходили в рамках суворої пандемії. Кожен актор готувався вдома дистанційно, а для зйомок до них приїжджав дрон і знімав їх через вікно», – каже Андрій Заєць.

Тридцятою, позаконкурсною, кінострічкою на фестивалі стане фільм-блокбастер про захоплення Кам’янець-Подільської міської ради. За сюжетом, терористи захопили пані мера із заручниками, яких визволятиме місцевий герой. До зйомок, які відбувалися в тому числі й у приміщенні міськради, залучили більше пів сотні осіб: акторів, каскадерів, спортсменів, а також малу авіацію.

Упродовж заходу працюватимуть цікаві виставки, перформенси. А співак Олександр Кривошапко спеціально написав і виконає гімн Хмельницького кінофестивалю.

«Маю надію, що наш перший кінофестиваль переросте у традиційний і відбуватиметься щороку. А згодом він стане не лише національним, а й міжнародним. Адже фільми у нас знімають не гірше, ніж в Голівуді», – амбітно резюмував Сергій Гамалій.

Як повідомляв ХМ-ІНСАЙД, на Хмельниччині побували представники вітчизняної кіноіндустрії для підготовки до фестивалю.

(У матеріалі використані фото пресслужби Хмельницької ОДА та зі сторінки у Facebook Khmelnytskyi Film Festival)

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм