МІНІСТР ОСВІТИ І НАУКИ ВІДВІДАВ ХМЕЛЬНИЧЧИНУ: З ЯКОЮ МЕТОЮ

Статті

Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет побував сьогодні, 21 вересня, на Хмельниччині з робочим візитом.

Він зустрівся з представниками обласної та місцевої влади, обговорив формати роботи закладів освіти, їхню забезпеченість захисними спорудами, кадрові питання, зокрема працевлаштування вчителів з-поміж переселенців, а також залучення до навчання дітей внутрішньо переміщених осіб (ВПО), роботу дитсадків, підготовку до опалювального сезону і перебіг вступної кампанії. Також привітав із ювілеєм один із провідних університетів області і відвідав деякі заклади освіти.

За словами Сергія Шкарлета, в Хмельницькій області зразково організовано освітній процес в умовах війни і підтримку ВПО. А на уточнююче запитання журналіста ХМ-ІНСАЙД, в чому саме проявляється ця зразковість, урядовець відповів:

“68 відсотків закладів по Хмельницькій області [забезпечено укриттями] і 69 відсотків по країні. Це не просто зразкова підготовка. Більшість дітей в області пішли на офлайн навчання і це – саме основне. Це дало можливість батькам працювати, творити ВВП і заробляти на утримання родини, а дітям — повноцінно спілкуватись, мати можливість повноформатного навчання, контакту з викладачем і своїми однолітками. Це надзвичайно важливо”.

Зауважимо, що нині в області 916 із 1 364 закладів освіти мають захисні споруди. Деякі громади, які спочатку обрали дистанційний формат, за тиждень-два після першого вересня почали також переходити на режим очного навчання.

Міністр наголосив і на важливості облаштування укриттів за новими стандартами в тих школах, де їх ще немає. Для цього на наступний рік, каже, у держбюджеті запланована субвенція в розмірі 1,5 мільярда гривень.

“Хмельницька – одна з тилових областей, яка прихистила велику кількість ВПО, належним чином організувала освітній процес та продовжує гідно тримати освітній фронт. Нині ж тут до закладів освіти зареєстровано 5 809 дітей з-поміж ВПО. Працевлаштовано 20 педагогів, які вимушено змінили місце проживання”, – зазначив Сергій Шкарлет.

Він також акцентував, що Хмельницька область єдина в Україні, в якій створили і діє Освітній хаб, де діти можуть навчатися, а дорослі швидко опанувати нові навички. Тут інноваційне освітнє об’єднання допомогло більше 7 000 внутрішньо переміщеним особам. Тепер за аналогією такі хаби створюють в Європі.

“За прикладом Хмельниччини сьогодні стартує ще 16 освітніх хабів не тільки на території нашої країни, а й по світу. Це і Лондон, Варшава, Софія, Будапешт, Прага. На початку жовтня ще п’яти міністрам освіти [інших країн] ми пропонуватимемо створити освітні хаби за зразком Хмельницького”, – додав очільник МОН.

Опісля Сергій Шкарлет разом з представниками обласної влади відвідали окремі освітні заклади, де проінспектували організацію навчання, облаштування захисних споруд, класів та харчування учнів. Також високопосадовець  поспілкувався з педагогами та дітьми, поцікавився шкільним життям, умовами навчання.

(Фото зі сайту Хмельницької ОВА)

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм