Укриття планують облаштувати у 60 відсотках закладів освіти Хмельниччини

Освіта

Підготовку укриттів у закладах освіти Хмельниччини можуть продовжити і після 1 вересня. Загалом планують облаштувати укриття орієнтовно у 60% навчальних закладів. Наразі в області забезпечено можливість схову лише половини учнів і педагогів.

Про це повідомляють в Хмельницькій ОВА. Зазначається, що до 26 серпня проводитимуть повторні огляди освітніх закладів у 23 громадах, а також об’їзди обласних закладів. Зараз можливість укриття уже створено для 133 596 осіб із 257 632 (51,9 %) у 520 школах, дитсадках, вишах. Ще у 208 навчальних закладах тривають роботи з облаштування укриттів. А в 347 (34,6%) закладах можливості створення умов для власних сховищ немає.

Як готуються до прийому учнів в окремих закладах Хмельницького, ознайомився заступник начальника ОВА Володимир Юр’єв.

Першим відвідав одне із професійно-технічних училищ міста. Тут планують працювати за змішаною системою: студенти І та ІІ курсів будуть навчатися очно, а третьокурсники – переважно дистанційно, лише виробничу практику проходитимуть на підприємствах. Аби це стало можливим, вже декілька тижнів колектив власними силами облаштовує укриття на 400 місць.

Як каже директор училища, перенесення ліній комунікацій, зварювальні роботи та багато чого іншого майстри закладу вони зробили власноруч. Сховище розділили на дві частини – для І та ІІ курсів. Тут є освітлення, вентиляція, бездротовий інтернет, резервні джерела живлення, засоби пожежогасіння, працює система оповіщення, стаціонарний телефонний зв’язок тощо. В приміщеннях вже встановили лави та навчальні дошки, облаштували медичну кімнату, санвузол, приміщення для зберігання запасу продуктів харчування.

Проте є ще окремі недоліки: недостатнє освітлення, відсутність вказівників та попереджень на сходах та у деяких коридорах сховища з перешкодами.

Наступним посадовець оглянув спеціалізоване протирадіаційне укриття в початковій школі Хмельницького. Воно було збудоване відповідно до проєктної документації, отож відповідає усім будівельним нормам та вимогам безпеки. Може розмістити понад 900 осіб.

Директорка школи розповіла, що вже відбулися збори з батьками і ті мали можливість особисто оглянути укриття, побачити, як буде відбуватися евакуація, отримати відповіді на свої запитання. Каже, після таких відвідин зросла кількість батьків, які готові погодитися на очну форму навчання. Загалом тут розглядають можливість очного навчання у змішаному режимі або у дві зміни, оскільки розуміють, що швидка евакуація такої великої кількості дітей може бути проблемною.

Насамкінець Володимир Юр’єв зауважив, що при обранні формату навчання будуть враховані всі фактори безпеки, в тому числі й думка батьків.

Нагадаємо, 19 серпня відбудеться онлайн-дискусія про реалії навчання у 2022 році на Хмельниччині, до якої можна буде долучитися.

Читайте також:

Гамалій ініціював опитування про форму навчання на Хмельниччині

На Хмельниччині створять “модельне” укриття для школи

Дистанційно розпочнуть навчальний рік в одній із громад на Хмельниччині

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм